שוטר שניצל מינית נשים בזנות יישלח לכלא: בית המשפט גזר הבוקר (שלישי) 10 חודשי מאסר לניקיטה קורולוב, חוקר ימ"ר לשעבר שהורשע בניצול מעמדו וכוחו. קורולוב הורשע בהפרת אמונים וגם בהשמדת ראיה, לאחר שהודה במסגרת הסדר טיעון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החוקר הורשע בניצול הקשר עם נשים שעוסקות בזנות כדי לקיים עימם קשרים מיניים: השופט שמואל מלמד מבית שמפט השלום בתל אביב ציין כי הקשרים היו בהסכמה. עוד נגזרו על קורולוב מאסר על תנאי של חצי שנה למשך שלוש שנים וקנס של 2,000 שקלים.

העבירות בוצעו במהלך פעולות חקירה בתיקי סרסרות והבאת אדם לעיסוק בזנות. "הנאשם גבה עדויות מנפגעות עבירה ומעדות בתיקים אלו וביצע פעולות חקירה בנוגע לנשים", נכתב בהכרעה. "הנאשם היה מגיע למקלט בו שהו נשים המוכרות כקורבנות סחר בבני אדם, חלקן נשים בזנות, והיה בקשר רציף עימן. המשטרה, באמצעות החוקר המטפל, מהווה כתובת עבורן בכל דבר ועניין. כתוצאה מכך נוצרה קירבה ותלות בין הנשים לבין הנאשם, מתוקף תפקידו".

שוטר, אילוסטרציה
השוטר פוטר בעקבות החקירה. אילוסטרציה | צילום: קורינה קרן, פלאש 90‎, חדשות

הקשר עם הנשים לא היה מקצועי: בית המשפט קבע כי קורולוב קנה טלפון נייד נוסף כדי להסתיר את מעשיו ולקיים קשרים חשאיים. "כמו כן, כדי להסתיר את דבר הקשר בינו לבין הנשים, מחק הנאשם משני מכשירי הטלפון שהיו ברשותו את התכתובות בינו לבין הנשים וכן הנחה חלק מהנשים למחוק את התכתובות ביניהם ולא לספר לאיש על דבר הקשר ביניהם".

בעקבות החקירה פוטר השוטר מהמשטרה. במחלקה לחקירות שוטרים ציינו כי מעשיו של השוטר "לא גרמו נזק ראייתי לתיק החקירה המשטרתי בפרשה אחרת המתנהלת כנגד מעורבים אחרים".השופט לא פסק פיצוי מכיוון ש"מדובר בנשים שאינן תושבות הארץ, חלקן עזב את הארץ".

"הנאשם הגיע להסדר שהוצג בבית המשפט, חסך בזמן שיפוטי", ציין השופט. "מדובר במעידה ראשונה של הנאשם, שהעדיף את האינטרסים האישיים שלו וטובתו האישית על פני האינטרס הציבורי".  בית המשפט קבע כי קורולוב פגע באמון הציבור והנשים, ניצל את מצבן ופגע בתחושת היושרה בציבור. עוד כתב השופט: "הנאשם שם עצמו בניגוד עניינים מהותי בין תפקידו המשטרתי וחובותיו במשטרת ישראל, לבין סיפוקו האישי וצרכיו". 

עו"ד עדי וולנרמן, מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, מסרה: "בית המשפט קיבל את עמדת מח"ש וגזר על הנאשם עונש מאסר בפועל בגין עבירות שביצע תוך ניצול פערי כוחות משמעותיים ותוך ניצול נסיבותיהן האישיות של נשים בזנות. הנאשם ניצל את כוחו ומעמדו ובמקום לסייע להן ולתמוך בהן בעת ששהו במקלט, הוא ניצל את האמון שנתנו בו וקיים קשרים מיניים במשך מספר חודשים עם חמש נשים – המוכרות כקורבנות לסחר בבני אדם, אשר אינן דוברות השפה העברית ואינן בעלות אשרת שהייה. גזר הדין מבטא את חומרת העבירות שביצע הנאשם ויש לקוות כי יהווה תמרור אזהרה מפני ניצול לרעה של כוח וסמכות".