לאחר השימוע: כתב אישום יוגש נגד השוטר שהביא למותו של הנער סלומון טקה ז"ל. הוא צפוי להיות מואשם בסעיף גרימת מוות ברשלנות. מחקירת האירוע עולה שהשוטר חש מאוים אך פעל ברשלנות כשהחליט לירות בסמוך לרגליו של טקה. העונש המרבי על עבירה זו הוא 3 שנות מאסר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה הבוקר (שלישי) כתב אישום נגד קצין המשטרה שהביא למותו של הנער סלומון טקה ז"ל בקריית חיים לפני כשמונה חודשים. בכתב האישום נכתב כי "קצין המשטרה גרם ברשלנות למותו של טקה, שהתבטאה בכך שביצע ירי לעבר האספלט, ולא הסתפק בירי אזהרה באוויר לצורך נטרול הסכנה שבפניה עמד".

עוד נכתב כי הירי של השוטר נעשה "בניגוד לפקודות המשטרה המחייבות בנושא ולנהלי המשטרה בנוגע לירי, שאינם מתירים ירי לעבר הקרקע, בנסיבות ובאופן בהם פעל".

עו"ד ציון אמיר המייצג את המשפחה הגיב לכתב האישום: "זה המינימום שמתחייב מהמעשה שהביא למותו של סלומון טקה המנוח. המשפחה סברה כי המעשה עולה עד כדי המתה בקלות דעת, אבל המשפחה מקבלת בסיפוק את העובדה שכל טענותיו של השוטר היורה נדחו על ידי מח"ש בשימוע שנערך לו. אנחנו נבקש לעיין בחומר החקירה כעת לאחר שכתב האישום הוגש לבית המשפט ונגבש עמדה בייחס לאישום לאחר שנעבור על חומרי החקירה."

"זו הזדמנות לחזור ולמתוח ביקורת על הדרך שבה חומרי החקירה שהועברו להגנה לצורך קיום הליך השימוע נחשפו בתקשורת וגרמו לביזויו, לפגיעה בשמו של המנוח שאיננו יכול להגיב על גל של הכפשות שעלה באותם פרסומים.

עו"ד ציון אמיר (צילום: פלאש 90, נתי שוחט, חדשות)
עו"ד ציון אמיר | צילום: פלאש 90, נתי שוחט, חדשות

העברתי למשפחה את המסר לפני דקות אחדות - הצער והיגון שבו המשפחה שרויה איננו יכול להביא להם קורת רוח על מה שנראה ברור מאליו מבחינתם והוא העובדה שהוא עומד לדין. הם שרויים עדיין בצער והם לא יכולים להתנחם, זו אמירתם, עמדתם - שייעשה צדק ומיצוי דין עם מי שהטיל חורבן על המשפחה הזאת".

מחאת יוצאי אתיופיה (צילום: ap)
מחאת יוצאי אתיופה, בעקבות מותו של טקה | צילום: ap

האירועים בזירה - דקה אחר דקה: 

כתב האישום מתאר את ההתרחשות בזירה כל העת. בשעות הערב, כאשר התקרב השוטר אל הפארק בו שהו כמה נערים ובהם סלומון טקה "החלו חלק מהנערים וסלומון ליידות אבנים לעבר הנאשם. אחת האבנים פגעה בשכם ימין של הנאשם וגרמה לו לחבלה בדמות פצע שפשוף ושטף דם תת עורי". 

"בתגובה, פסע הנאשם מספר צעדים מהחניה אל עבר מרכז הכביש, בעוד הנערים וסלומון עומדים מולו, במרחק של 3-4 מטרים לערך. בשלב זה, שלף הנאשם את האקדח, דרך אותו, כוונו לעבר הנערים וסלומון, במטרה להרתיעם, צעק לעברם להתרחק לאחור ומיד לאחר מכן, כיוון את אקדחו אל האספלט, במרכז הכביש, סמוך לשמאלו של סלומון ומעט לפניו וירה ירייה אחת, בודדת". 

בהמשך מתאר כתב האישום את הפציעה שנגרמה לטקה, בעקבות הירי של השוטר. "הקליע אשר פגע באספלט התפצל כתוצאה מהפגיעה במשטח האספלט הקשיח וליבת הקליע ניתזה היישר מהאספלט אל בית שחי שמאל של סלומון וחדרה אל גופו. סלומון והנערים נסו לאחור, תוך שסלומון אוחז בחזהו, ולאחר ריצה של מספר מטרים בודדים התמוטט סלומון, בעודו מדמם". 

"אזרחים שחשו לזירה ביצעו החייאה בסלומון וניסו לעצור את הדימום הרב. צוותי רפואה שחשו למקום המשיכו במאמצי ההחייאה וסלומון הובהל לבית החולים. כל המאמצים להצילו עלו בתוהו והוא נפטר כתוצאה מהלם תת נפחי עקב מעבר הקליע דרך כלי הדם הגדולים בבית החזה והריאות".