חקירה ראשונית של המשטרה חושפת את הרגעים הדרמטיים שאחרי אירוע הדקירה הקשה הבוקר (שישי) בדירה בהוד השרון, בה אב המשפחה דקר למוות את בתו התינוקת ופצע קשה את אשתו ובת נוספת. מפרטי האירוע עולה כי אחותה של האישה, שגרה בדירה מעליה, שמעה את הזעקות מתוך הדירה. היא התקשרה למשטרה ויצאה החוצה, שם נחשפה למראה המחריד. המשפחה לא מוכרת לרשויות הרווחה, ולגבר החשוד ברצח אין עבר פלילי. קרובת משפחה סיפרה ל-N12: "קיבלנו את ההודעה בהלם מוחלט". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שגיא דרור, בת הדוד של האישה שנפצעה הבוקר סיפרה ל-N12: "כרגע האמא והילדה יצאו מניתוח, הם בהתאוששות, אנחנו משפחה גדולה מאוד, חצי משפחה נמצאת עם האמא כולל הסבא וחצי עם הילדה כולל הסבתא. אני מאוד קרובה אליה, כולנו היינו קרובים, כל בנות הדודות חברות הכי טובות. לא ידענו שום דבר, זה בא בהפתעה גמורה, איך את יכולה בכלל להעלות על דעתך שדבר כזה יגיע אלייך? אנחנו משפחה גדולה וחובקת ואוהבת והכל יתגלה עם החקירה".

שגיא סיפרה גם שהמשפחה של החשוד ברצח, בן הזוג של בת דודה היו מופתעים בדיור כמוה: "המשפחה שלו גם לא יודעים מה קרה באותם רגעים. כרגע אין שום מתיחות בינינו, אנחנו יושבים ביחד בטיפול הנמרץ ילדים. אם מישהו מהמשפחה היה מעלה על דעתו שיש סימנים למה שיקרה, היו עושים משהו".

הדיווח הראשוני על האירוע בהוד השרון התקבל סביב השעה 07:00 בבוקר. אחותה של האישה, שגרה בצמוד אליה יחד עם קרובי משפחה נוספים, שומעת צעקות רמות מתוך יחידת הדיור - שם גרה אחותה ומשפחתה. כשהיא יוצא החוצה מתגלה בפניה מחזה מחריד: היא רואה את אחותה דקורה בכל חלקי גופה מחוץ לדירה ובת אחותה בת ה-3 דקורה גם היא בחצר. 

היא יורדת למטה ורואה בתוך יחידת הדיור את הגבר ולידו את התינוקת דקורה גם היא - ובמצב אנוש. ברגע זה היא מתעשתת ומזעיקה את המשטרה. השוטרים שמגיעים למקום עצרו את הגבר ללא התנגדות. הוא מלמל בפניהם והודה כי "רצה לרצוח אותן". ברשויות בהוד השרון הבהירו כי למשפחה אין רקע ברווחה ואין עבר פלילי. 

זירת הדקירה בהוד השרון
זירת הדקירה בהוד השרון | צילום: החדשות 12

הגבר שנפצע קל דקר את עצמו במהלך האירוע וככל הנראה ניסה להתאבד. הוא פונה לבית החולים, שם הוא עצור ונמצא תחת השגחה של שוטרים. בשעה הקרובה יתקיים דיון בהארכת מעצרו של החשוד, בהיעדרו ובנוכחות סניגורו, בבית משפט השלום בפתח תקווה

המשפחה עצמה מתגוררת בתוך קומפלקס דיור יחד עם המשפחה המורחבת. במשטרה מבהירים כי האישה, שפונתה במצב קשה לבית החולים בילינסון, היא העדה היחידה לאירוע מלבד החשוד ורק אם תשרוד תוכל לשפוך אור על המקרה הטרגי. נגבתה עדות מאחותה שהזעיקה את המשטרה. 

קרובת משפחה סיפרה לכתב N12 עד כמה הם לא צפו את זה: "קיבלנו את ההודעה בהלם מוחלט. לא ידענו כלום לפני. כולנו בשוק. אנחנו חלוקים בין הבתי חולים, מחכים לתוצאות המשטרה והניתוח בבית החולים. לא היו סימנים מוקדמים". היא הוסיפה: "משפחה חמה ואוהבת. ביחד באירועים, מטיילים. שום דבר לא הכין אותנו. לא מסתדר עם ההיכרות שלנו. לא יכולנו לנחש".

ראש עיריית הוד השרון אמיר כוכבי הגיע לזירה ואמר: "אנחנו נעשה הכול כדי לסייע למשפחה ברגעים הקשים האלה. מדובר במשפחה ותיקה בעיר, מוכרת ואהובה. האירוע הזה הוא הלם לכולם".

יו"ר נעמת, חגית פאר, הגיבה לאירוע: ״האירוע המזעזע ממחיש את ההפקרות שבה מתנהלת המדינה. בשנת 2017 החליטה ממשלת ישראל על הקצאת 250 מיליון שקלים לטובת תכנית למאבק באלימות במשפחה - עד היום הכספים לא הגיעו ליעדם. נתניהו וגנץ ממשיכים להתכתש אחד עם השני בזמן שתינוקות ונשים ממשיכים להיפגע. אני קוראת לשניהם להתעורר ומהר. הקריאה שלנו היא גם לנשים וגברים שבמעגל האלימות- פנו לייעוץ ולשירותים הרלוונטיים לפני שתהפכו לחלק מהסטטיסטיקה״.

זירת הרצח בהוד השרון
זירת הרצח בהוד השרון

יו"ר ויצו ישראל, אורה כורזים, מסרה: "עוד רצח מזעזע, הפעם גם הילדים משלמים את מחיר הטירוף, ועוד משפחה אשר לצערנו תכנס לסטטיסטיקה הנוראה. 13 נשים נרצחו בשנת 2019 ושתיים מתחילת השנה, ועוד מאות אלפי נשים וילדיהן סובלים מטרור ואלימות בתוך ביתם, מבצרם. אנו חוזרות ומתריעות כי אם לא יבוא שינוי קיצוני בטיפול בנגע החברתי הזה של אלימות כלפי נשים לצערנו זה לא יהיה המקרה האחרון".

ממשטרת ישראל נמסר כי בדיון שהתקיים בבית המשפט השלום בפתח תקווה הוארך מעצרו של החשוד ביומיים. ביהמ"ש הטיל צו איסור פרסום על שמו של החשוד והקרבנות.

סנגורו של החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית, עו"ד רן אלון, אמר ל-N12 כי "מדובר בטרגדיה גדולה. החשוד מונשם ומורדם ולכן אין לנו את היכולת לתקשר אתו ולשמוע את גרסתו. אנו ממתינים שמצבו ישתפר כדי שנוכל להיפגש עמו".