‌‏בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (חמישי) 17 שנות מאסר על סב שפגע מינית באופן חמור בנכדתו בת ה-8. הוא הורשע בביצוע אונס, מעשי סדום ומעשים מגונים בנכדתו במשך כ- 4 שנים. בנוסף לשנות המאסר, הסב יחוייב לשלם מאתיים אלף שקלים פיצויים לנפגעת. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בגזר הדין נכתב כי הנכדה נהגה לישון אצל הסבא בין היתר בחופשות מבית הספר, בחגים ובסופי שבוע ולעיתים בפרקי זמן רצופים של כמה חודשים. כשהנכדה שהתה אצל הסב, הוא ביצע בה את המעשים המיניים תוך שהוא מנצל את המצוקה הכלכלית של משפחת הנכדה, בכך שהציע תמורה כספית וקניית מתנות עבור המעשים המיניים שביצע כדי "לרכוש את שתיקתה".

המעשים בוצעו בדירתו של הסב, ברכבו ובאחד המקרים במקלט של בניין מגוריו תוך שהוא מבטיח לנכדה שזו הפעם האחרונה ומעניק לה מתנות.

בית המשפט הדגיש בפסק הדין: "הפוגע ניצל את פערי הכוחות ואת הקרבה בינו לבין הנפגעת. מעשים שכאלה מותירים אצל הקורבנות צלקות נפשיות עמוקות ויוצרים פגיעה בתפקודם שלכל אורך חייהם". עוד נקבע כי "השיקולים המרכזיים בענישת עברייני מין שביצעו עבירות מין בקטינים הם שיקולי גמול והרתעה, כלפי העבריין וכלפי עבריינים פוטנציאליים. יש להעדיף את שיקולי הגמול וההרתעה על פני נסיבותיו האישיות של הנאשם וכי על העונש לשקף את חומרת המעשים וסלידת החברה ממעשים מיניים מעוותים אלה". 

עו"ד ליטל קורן מפרקליטות מחוז תל אביב שניהלה את התיק התייחסה למקרה המזעזע: "בית המשפט הביע בגזר דינו את סלידתה העמוקה של החברה מביצוע עבירות מין בתוך המשפחה, את הפגיעות העמוקות שנגרמות לקטינים ואת האינטרס הציבורי הרב במיגור התופעה. בית המשפט שלח מסר כי מי שיפגע בקטינים צפוי לענישה משמעותית".