אשת העסקים ענבל אור התייצבה היום (שלישי) לדיון נוסף במשפטה: אור ביקשה החודש לפסול את השופטת בטענה לניגוד עניינים - אך בקשתה נדחתה היום ומשפטה יימשך כרגיל בבית משפט השלום בתל אביב. ענבל אור הגיבה לדחייה ואמרה: "אערער על החלטה לנשיאת העליון".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השופטת דנה אמיר אמרה בפתח הדיון: "כידוע, ניהול משפט אינו רק זכות אל גם חובה, פסילת שופט היא הליך חריג שיש לנהוג בו ברגישות". "עוד נימקה השופטת: "המאשימה ונאשם 2 דחו בתוקף את הטענות והשיבו כי בטענות הנאשמת אין בסיס למשוא פנים, דין הבקשה להידחות. עוד טרם טיעון בגוף הטענות, די במועד הגשת הבקשה כדי להביא לדחייתה. על מי שמגיש בקשת פסלות לעשות זאת בהזדמנות הראשונה, ולא כשהדבר נוח לו. הבקשה הועלתה כמעט ארבעה חודשים אחרי שמוניתי לשבת בתיק, כאשר מה שמוזכרים בה היו ידועים גם לפני כן".

היא הוסיפה: "גם לגוף הדברים לא מצאתי כל בסיס לפסילה. הנאשמת התקשתה להצביע על איזה מעילות הפסלות שבחוק, אולם ככל הנראה התכוונה לסעיף הקובע פסלות מקום בו לבן משפחה מקרבה ראשונה של השופט יש עניין של ממש בתוצאת ההליך. אינטרס של שופט או של בן משפחתו לא אמור להיות ערטילאי. על האינטרס להיות בעל עוצמה ממשית, ולהיות קרוב ומיידי".

"הנאשמת טוענת כי שימשתי סגנית בכירה למנהל רשות המיסים", הדגישה. "אכן כך, אולם לא ברור כיצד תפקיד זה מונע ממני לשבת בדין. לא עסקתי בעניינה של הנאשמת, והחקירה החלה לאחר שמוניתי לדין. הנאשמת טוענת שבן זוגי שותף בכיר במשרד עורכי דין שהייתה לו נגיעה לעניינה.  אולם הנאשמת אינה לקוחה של המשרד, ולא החברות הנאשמות. הנאשמת אינה מצביעה על נגיעה כלשהי למשרד לה או לחברה שבשליטתה מהשנים האחרונות. קיומן של נקודות השקה נקודתיות לפני שנים אינן מלמדות על אינטרס משמעותי בתוצאת ההליך".

לאחר דחיית הבקשה, ענבל אור התייצבה מול המצלמות ותקפה את החלטת השופטת. "במסגרת החוק שופט שצריך לפסול את עצמו - דן בעצמו בבקשה. ולכן אני מתכוונת לערער ולהוסיף ראיות נוספות". אור המשיכה לתקוף את ההחלטה וטענה כי השופטת לא התייחסה לגופו של עניין: "היא טענה שאני באופן אישי יוצגתי על ידי בעלה מ-2008 עד שהם לקחו לי את החברות".

"הם ניסו לטעון שהגשתי את הערעור 4 חודשים אחרי שהיא דנה בתהליך? אני הגשתי את זה ברגע הראשון שיכולתי, אמרה. "מהרגע שהוגש כתב האישום לקח חודש ימים עד שנקבע הדיון הראשון כך שגם הטענה הזו לא עולה בכדי. היא טענה שבעלה לא ייצג אותי וזה מופרך יש לי ראיות לכך ואני יערער על כך לנשיאת עליון".

אור אמרה כי היא שוקלת להגיש קובלנה נגד השופטת והסבירה: "אנחנו מדברים על שופטת שהתפרנסה ממני במשך שנים – היא ובעלה זה אותו תא משפחתי. הייתי לקוחה של בעלה במשך שנים ופרנסנו אותה ואת בעלה. האם יעלה בדעת מישהו ששופטת שבעלה נגוע והיא גם יושבת בדין. כפי שאמרתי, יש לקונה מאוד חמורה בדין הישראלי ששופט שאמור לפסול את עצמו דן בבקשה לכן אין הרבה פסילות שופטים".

אור השאירה אחריה חובות של מאות מיליוני שקלים למאות נושים. לפי כתב האישום, היא לא הוציאה חשבוניות ולא דיווחה למנהל מע"מ על חלק מהעסקות שביצעה בשמונה פרויקטים למגורים, שבהם ארגנה קבוצות רכישה באמצעות חברות בשליטתה. כתב האישום שהוגש בשנה שעברה נגד אור כולל 15 אישומים בגין ביצוע עבירות על חוק המע"מ ופקודת מס הכנסה. בנוסף, היא מואשמת בעבירות מרמה בנסיבות מחמירות כלפי לקוחות באחד מהפרויקטים ששיווקה וכן במרמה כלפי מנהל סניף בנק, ובעבירות על חוק הגנת הצרכן.