התיעוד שהוביל לאישום נגד עורכת הדין: לפני שבוע נעצרה פרקליטה, בחשד שהבריחה סמים לאסיר בכלא רימונים בשתי הזדמנויות שונות. היום (רביעי), שבוע לאחר המעצר, הוגש נגדה כתב אישום ובקשה להארכת המעצר - והיום פרסמה המשטרה את תיעוד אחד המקרים. פרקליטיה טוענים: "היא נוצלה על ידי עבריינים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מהמשטרה נמסר כי עורכת הדין מאזור המרכז, ששמה לא הותר לפרסום, העבירה ללקוח שלה סמים בשתי הזדמנויות שונות.מחלקת התביעות של מחוז מרכז הגישה נגד עורכת הדין כתב אישום שמכיל שני אישומים בעבירות של סחר בסמים, פעולות בחפץ אסור/מסוכן בכלא וקשירת קשר לפשע.

גם האסיר, תושב כפר קאסם בן 23, נעצר לאחר שההברחה התגלתה והוא יועמד לדין בקרוב: מעצרו הוארך בבית משפט השלום בפתח תקווה והוגשה נגדו הצהרת תובע לקראת כתב אישום. 

מידע מודיעיני שהתקבל הביא את חטיבת המודיעין ואת בלשי יחידת "דרור" של שב"ס לפתוח בפעילות מודיעין סמויה, שנמשכה מספר שבועות. במהלך הפעילות בוצע מעקב סמוי אחר עורכת הדין שהגיעה לבקר את האסיר הפלילי במסוף הביקורים של בית הסוהר "רימונים". 

הפרשה החלה לפני שבוע בדיוק, כאשר התקבל דיווח משב"ס על עורכת דין שנתפסה כשהיא מבריחה סמים לאסיר במתחם הדרים שבכלא רימונים. בלשי יחידת דרור של שב"ס (שירות בתי הסוהר) עצרו את החשודה.

סמים שהעבירה עורכת דין לאסיר
הסמים שהעבירה עורכת הדין לאסיר | צילום: דוברות המשטרה

מהחקירה עולה: קיבלה כסף בתמורה להעברת הסמים

החקירה שניהלה המשטרה העלתה כי עורכת הדין נפגשה קודם לכן בכפר קאסם עם אדם אחר, שהעביר לה מעטפה ובה שתי אריזות: חשיש במשקל של 38.17 גרמים וקנאביס במשקל של 3.48 גרם. לאחר מכן הגיעה לפגישה עם הלקוח ונתנה לו את הסמים. עורכת הדין ככל הנראה לא לקחה בחשבון כי המפגש תועד במצלמות – וכך גם הרגע שבו העבירה לידיו את החבילות.

האסיר החביא את הסמים בתחתוניו. בתום הביקור נערך לאסיר חיפוש על גופו ונמצאו ברשותו סמים. בשב"ס ציינו כי האסיר התרעם על החיפוש בפני הסוהרים וניסה להתנגד, אך על גופו נמצאו הסמים.

חוקרי המשטרה הצליחו להתחקות אחר העברה נוספת של סמים ובאותה השיטה מלפני חודש, ב-13.1: במשטרה ציינו כי לא ידוע מה סוג הסמים שנמסר לאסיר באותו אופן ומה היה משקלים.

גם במקרה ההוא, עורכת הדין קיבלה את הסמים מאדם אחר שנפגש איתה בתל אביב, לאחר שאמר לה כי הוא מעוניין "להעביר כסף" לאסיר. מהחקירה עולה כי בתמורה להברחת הסמים, עורכת הדין קיבלה 2,981 שקלים שהופקדו עבורה באמצעות שירות "מזומן בזמן" - שירות העברת כספים באמצעות דואר ישראל.

במהלך הדיון בית המשפט החליט היום לשחרר אותה בתנאים מגבילים. נציג המשטרה ביקש וקיבל במהלך הדיון עיכוב ביצוע ההחלטה על מנת להגיש ערר לביהמ"ש המחוזי והחשודה נותרה במעצר בשלב זה מאחורי סורג ובריח.

עו
עו"ד אורית חיון, המייצגת את הפרקליטה | יח''צ: באדיבות המצולמת

עורכי הדין אורית חיון ודין כוכבי, שמייצגים את עורכת הדין, מסרו: "מדובר בבחורה צעירה נעדרת עבר פלילי, אשר נוצלה באופן מכוער על ידי עבריינים. היא שיתפה פעולה בחקירה ולמעשה שוחררה היום על ידי בית משפט, החלטה שעליה מבקשת המשטרה לערר".

מיכל צ'ין השתתפה בהכנת הידיעה.

.