ניר חפץ, יועצו לשעבר של ראש הממשלה נתניהו שהפך לעד מדינה נגדו, הגיש היום (שני) תביעת דיבה נגד יאיר נתניהו על סך חצי מילון שקלים. את הפיצוי דורש חפץ מבנו של ראש הממשלה בגין פגיעה בפרטיות "ועוולות נוספות" שגרם לו, לטענתו, בנו של ראש הממשלה. לטענת פרקליטיו של חפץ, עורכי הדין רון רביב ואילן סופר, התביעה הוגשה "בגין עוולות נזיקיות שונות שעוול הנתבע כלפיו, לרבות פגיעה בפרטיותו, תוך שהנתבע חותר למקסם את נזקי התובע, מתוך כוונת זדון ברורה וטהורה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בכתב התביעה נטען כי יאיר נתניהו פרסם פרסומים שגויים לעשרות אלפי עוקביו בטוויטר, על רקע פרסום אמצעי הלחץ החריג שהופעל על עד המדינה - שנאסר לפרסום ועורר גל של שמועות. 

כתב התביעה מתייחס למספר ציוצים. על הראשון נכתב כי "ביום 25.9.19 הועלה בטוויטר פרסום על ידי משתמש בשם משה איפרגן, אשר עסק בכתבה שנכתבה על ידי העיתונאי אלי ציפורי, שקטע ממנה צוטט בציוץ. בזהירות המחויבת על פי כל דין, מציין איפרגן במה תלויות מסקנותיו מאותה כתבה ... על הסתייגות זו, חזר איפרגן שלוש פעמים בתוך הציוץ הקצרצר. באותו יום, בשעה 19:22, ביצע הנתבע ציוץ מחדש של איפרגן, שבו התייחס איפרגן לכתבה של אלי ציפורי , ועליו הוסיף הנתבע מידע, ביאורים ומילים פוגעניות משל עצמו".

כתב התביעה מתייחס לפרסום נוסף של נתניהו, "בשעה שצו איסור הפרסום שנזכר לעיל כבר עמק בתוקפו", ברקע נאומו השנוי במחלוקת של שר המשפטים אמיר אוחנה, בו חשף מעל מליאת הכנסת את אותו אמצעי לחץ שנאסר בפרסום. "עוד באותו יום, צייץ משתמש בשם יענקי פרבר התייחסות לדברי השר אוחנה, ובעקבותיו העלה הנתבע ציוץ משלו, המצטט את יענקי פרבר. הנתבע לא הסתפק בכך והוסיף ציוץ משלו, מטעם עצמו".

פרבר עצמו צייץ: "שר המשפטים מספר בקול רם את מה שכולם יודעים בשקט, שהחקירה של חפץ התנהלה כמו במאפיה עם סחיטה באיומים". אלא שאותו מידע שהוסיף נתניהו הבן, כך לדברי עורכי דינו של חפץ, כלל "מידע פוגעני ואסור בפרסום, ודבר ביאור ופרשנות פוגעניים ואסורים בפרסום". באותו ציוץ, כתב נתניהו הבן: "... למי שלא הבין. הביאו את המאהבת של ניר חפץ ואיימו עליו שיחשפו זאת לאשתו ולילדיו, מייד אחכ (הטעות במקור) הפך לעד מדינה". על אותו פרסום שני של נתניהו, נכתב כי "גם הפעם ברור כי הנתבע היה מודע מלכתחילה למשמעות החמורה, האסורה והפוגענית של הפרסום, ועשה זאת בזדון ובכוונת מכוון".

הפרסום השלישי שבגינו נתבע נתניהו הוא ציוץ מחדש של משתמש בשם נחי זאבי, שכתב: "כך לכאורה תכננה המשטרה לפרטי פרטים את 'המפגש האקראי' בין עד המדינה ניר חפץ לבין המאהבת שלו. (הופץ ברשת. אין אחריות על אמינות המסמך. פרטים מזהים טושטשו"). לדברי התביעה, הציוץ הזה כלל "צילום מסך ותכנים ופרטים אישיים ופוגעניים, הנוגעים לחקירה, וחוסים תחת צו איסור הפרסום". אותו צילום מסך טושטש בכתב התביעה בשל צו איסור הפרסום, אך נכתב עליו כי הוא "מהווה בכל זאת חלק בלתי נפרד מתביעה זו, והעדרם הוויזואלי של חלק מהתכנים בו נובע משמירת חוק - שהנתבע הפר בזדון וברגל גסה - ובל לנתבע או למי מטעמו לטעון אחרת".

התביעה עוסקת גם בשני ציוצים נוספים של נתניהו, בהם ציוץ של פרסום מאתר "ניוז1", שהכיל "מידע הפוגע פגיעה קשה בפרטיותו של התובע, תוך הפרה גסה ובוטה של צו איסור הפרסו[ם]". הפרסום החמישי, הוא ציוץ מחדש של הפרשן הפוליטי של חדשות 12 עמית סגל, ושבו התייחס לצו. הציוץ מחדש, לדברי התביעה, מהווה "הוכחה ניצחת נוספת כי הנתבע היה מודע לכך שבמעשיו החמורים והזדוניים הוא מפר צו איסור פרסום".

 

 

עיתונאי מערכת גלובס, חן מענית, צייץ בחשבון הטוויטר שלו על הידיעה – לפיה, ניר חפץ הגיש תביעה כנגד יאיר נתניהו. בתגובה צייץ נתניהו: "או אה. איך אמרה ג׳וליה רוברטס בסרט. Big mistake . Huge !".