כתב האישום שהוגש הבוקר (ראשון) מטעם פרקליטת מחוז מרכז (פלילי) מתייחס לתקרית שאירעה לפני כשנה וחצי ליד יישוב טלמון שבבנימין. הישרפלד בן ה-51 הואשם בכך שהתעמת עם שני לוחמי מג"ב ממוצא אתיופי שביצעו פעילות מבצעית באזור, ובשלב מסוים הטיח לעברם אמירות גזעניות, ובהן: "את כל המשפחה כבר העלו מאתיופיה? ככה זה, דופקים אתכם בישראל אז אתם באים לפה ומרגישים גברים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מכתב האישום שהוגש באמצעות עורך הדין שגיא שגב עולה כי התקרית אירעה בחודש נובמבר 2018, סמוך לשעה 14:00. כוח של שוטרי מג"ב וביניהם שני שוטרים ממוצא אתיופי, הגיע לצומת הדואר סמוך ליישוב טלמון, זאת לצורך ביצוע פעילות מבצעית. באותה העת שהו במקום עשרות פלסטינים שחסמו את הכביש, הבעירו צמיגים ואף יידו אבנים לעבר הכוח. בתגובה, השליך אחד השוטרים ממוצא אתיופי רימון הלם לעבר המתפרעים במטרה להרחיק אותם מהאזור.

בשלב הזה, כפי שעולה מכתב האישום, הירשפלד ששהה במקום התקרב לעבר שני השוטרים ממוצא אתיופי, וכשהוא נמצא במרחק של כ-10 מטרים מהם החל להטיח לעברם אמירות בעלות אופי גזעני. "תחזור תחזור למכלאה שלך, תחזור למכלאה, לא נותנים לך להיכנס למועדון אז אתה בא לפה להוציא את העצבים שלך? לא נותנים לך להיכנס למועדון בארץ אז אתה בא פה נהיה גבר על הפלסטינים? את כל המשפחה כבר העלו מאתיופיה, או שהם נשארו באתיופיה כי הם לא בצבע הנכון?".

"ככה זה, דופקים אתכם בישראל אז אתם באים לפה מרגישים גברים", המשיך וצעק הירשפלד לעבר השוטרים. "למה לא נותנים לך להיכנס למועדון בארץ? אולי פה בכפר יתנו לך להיכנס למועדון, יתייחסו אליך יותר בכבוד מאשר בישראל. אפסים, אפסים".

בכתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בפתח תקווה נכתב כי "במעשיו המתוארים לעיל, העליב הנאשם את שני השוטרים כעובדי ציבור בזמן מילוי תפקידם, ממניע גזעני". עוד צוין בכתב האישום כי אם הנאשם יורשע בתיק - "קיימת אפשרות לפיה יתבקש בית המשפט להטיל עליו עונש מאסר בפועל".