נהג אוטובוס הותקף היום (חמישי) באלימות במהלך נסיעה בראשון לציון על ידי נוסע. נוסעים אחרים נחלצו לעזרתו ויצאו נגד הנוסע הסורר, אולם הנוסע גנב את מכשיר הטלפון הנייד שלו ונמלט מהמקום. הסיבה: הנהג, לטענת הנוסע, לא עצר מוקדם יותר באותו היום בתחנה בה חיכה הנוסע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"עלה בחור ואמר לי: 'אני מקווה שאתה לא זה שלא עצר לי בכיוון ההפוך – אם זה אתה אני הורג אותך'", סיפר הנהג לאפליקציית חדשות 12. "אמרתי 'אתה רציני? מה זאת אומרת?', אבל הוא החליט שזה אני והתחיל לקלל אותי, לא הפסיק".

בשלב זה ניסו נוסעים אחרים להתערב לטובת הנהג, אולם ללא הצלחה. "הוא לקח לי את המשקפיים וזרק אותם, ואז לקח לי את הטלפון והתחיל לרוץ", סיפר הנהג. "אחד הנוסעים, שהוא עורך דין, התחיל לרוץ אחריו, וגם אני וחייל שהיה באוטובוס. עורך הדין עצר אותו והפיל אותו לרצפה - אבל הוא זרק את הטלפון לאיזו תעלה בצד, קם, המשיך לרוץ וברח".

"פחדתי ממנו", מודה הנהג. "הוא מטורף, חשבתי שהוא לא בסדר. לכן התנהגתי ככה, ניסיתי להרגיע אותו. פחדתי מאוד. 25 שנה אני באגד, וזו פעם ראשונה שקורה לי דבר כזה". עם זאת, לדברי הנהג הדבר לא ישפיע על עבודתו: "אני אוהב את העבודה, וחוזר לעבוד כרגיל. עוד יום-יומיים ארגע".

אגד: "לא נעבור לסדר היום"

לתיעוד אחראית נוסעת קבועה בקו, שמכירה היטב את הנהג. "הוא נעים הליכות, מנומס ותמיד מחייך", סיפרה לאפליקציית חדשות 12. "הוא תמיד נכנס לתוך התחנה כדי לראות אם ישנם נוסעים שאולי לא ראו אותו. ובוא נגיד שהנהג פיספס אותו - ככה צריך להתנהג?".

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית מסר בתגובה לאירוע: "מדובר במקרה אשר מזעזע את אמות הסיפים. לא יעלה על הדעת שנהגי האוטובוסים יספגו שוב ושוב אלימות נגדם. מדובר בחציית קו אדום שבנס לא הסתיימה בפגיעות בנפש. ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית קורא לשר התחבורה לקדם לאלתר את תכנית הארגון לשמירה על הנהגים וקידום מעמדם כעובדי ציבור. נראה כי מציאות בה נהגים ירצחו על הכביש בעקבות אלימות נוסעים נגדם קרובה מתמיד".

דובר אגד, רון רטנר, מסר בתגובה: "מדובר בעוד אירוע הזוי ואלים של נוסע המתנהג בבריונות קיצונית כלפי נהג האוטובוס ונוסעיו. מבדיקה ראשונית של נסיבות האירוע התחוור שהעניין החמור התפתח ללא כל סיבה הגיונית או מוצדקת, נהג האוטובוס שהבחין שמדובר בנוסע גברתן המתנהג בחוסר יציבות על גבול הטירוף הפגין איפוק רב ולא נגרר ביחד עם הנוסעים לתגרה אלימה עם התוקף, אלא נותר לשבת על מקומו במשך דקות ארוכות. הערב תוגש תלונה במשטרה כנגד הבריון על תקיפה בנסיבות מחמירות והכשלת עובד ציבור במילוי תפקידו, כמו גם איום והפעלת אלימות כנגד נוסעי האוטובוס. אין בדעתנו  לעבור לסדר היום לנוכח האירוע הקיצוני. ביטחון הנהגים והנוסעים התחבורה הציבורית אינו הפקר ואין בדעתנו להותירם חשופים על נפשם לאלימות בריונית קשה".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "עם קבלת הדיווח הגיעו למקום שוטרים שפתחו בסריקות אחר החשוד, נסיבות האירוע נבדקות".‎