תגובות זועמות על המעצר באישון הלילה של חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק: חצי שעה לפני חצות עצרה אמש (שלישי) המשטרה את גליק בחשד לשיבוש הליכי חקירה ומשפט. המעצר התרחש כמה שעות לאחר שנאזק בהר הבית בגלל מה שהמשטרה מכנה "פרובוקציה". בהמשך תקפו חברי כנסת ושרים את המהלך ובשעות הבוקר נחקר גליק שוב. גורם במשטרה טען כי הוא "לא תמים" ומאוחר יותר אמר מפקד מרחב דוד ל-N12 כי יש תיעוד של גליק גונב מסמכים הקשורים לחקירה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כינה את המעשה של השוטרים "התנכלות" וטען כי מדובר בפעילות "אלימה ולא ראויה". לדבריו, "לא יכול להיות שבמדינת ישראל שוטרים אוזקים אדם כי הוא הלך לאט מדי בעיניהם. לא יכול להיות שמטרטרים אדם באמצע הלילה בעילה שמעוררת סימני שאלה. לא יכול להיות שזכויות אדם הפקר". 

גם שר המשפטים אמיר אוחנה תקף: "אחרי שנעצר בכח על הר הבית בעוון הנורא של הליכה איטית ובילה שעות בתחנת המשטרה, שוחרר חברי יהודה לביתו. בחצות הגיעו שוטרים לביתו לביצוע חיפוש אם שיבש את החקירה הסבוכה בדבר ההליכה האיטית. בין לבין, נפגשתי עם שני חברי הקונגרס האמריקאי עימם ביקר על הר הבית, ולא ידעתי את נפשי מבושה". 

צו המעצר של יהודה גליק
צו המעצר של יהודה גליק

גורם במשטרה מסר בעקבות המעצר כי בניגוד מוחלט לטענות של יו"ר הכנסת ופרקליטו של גליק, החקירה מעלה שהוא לקח מסמכים מסווגים שקשורים ישירות להתנהגותו בהר הבית ולחקירה שמתנהלת נגדו בעניין זה. עוד אומר אותו גורם שגליק עטף את המסמכים האלה בטופס השימוע שעליו חתם וכך הכניס אותם לכיסו.

"מעשיו של ח"כ לשעבר גליק לחלוטין אינם תמימים ולא ניתן לצפות להתנהלות סלחנית למעשים כאלה", מסר.

עורך דינו של גליק עדי קידר מארגון חננו טען בתגובה כי מדובר ב"התנהגות אימפולסיבית ובעייתית של המשטרה, ואמר כי המעצר היה "מעצר שווא". 

 קידר תיאר תחילה את השתלשלות העניינים: "אמש בחצות הלילה משטרת ישראל פושטת באגרסיביות רבה על ביתו של ח"כ לשעבר יהודה גליק. במקום בשעות אחה"צ להרים טלפון ולשאול את גליק אם בטעות מסמכים שהיו בתיק החקירה נלקחו בידו, הם פונים לבימ"ש להוציא צו חיפוש, ומגיעים איתו בחצות הלילה, לא פחות ולא יותר". 

קידר סיפר כי גליק מהרגע הראשון העמיד את המשטרה על טעותה: "מהרגע הראשון מר גליק שיתף פעולה מלאה ומסר לחוקרים שהוא אינו יודע במה מדובר, והמסמכים היחידים שיצאו תחת ידו, הם מסמכי השחרור עליהם חתם בסוף חקירתו על המעצר ההזוי, מעצר השווא שהיה בשעות הבוקר.
 

 

 

אמש נחשפה ההתכתבות בין גליק לשר גלעד ארדן, הנוגעת לביקור המתוכנן של גליק ובהמשך גם למעצר שלו למשך מספר שעות על שטח ההר. שם, נראה כי אמש כתב השר לעמיתו לשעבר למפלגה: "תשתדל שלא יהיה 'שמח' סביב הביקור". גליק השיב לו: "מבחינתי יהיה בפרופיל נמוך". ארדן הוסיף: "בסדר גמור. אני אדבר עם המשטרה".

אתמול הבוקר, טרם המעצר, ארדן כתב שוב לגליק ושאל אם הביקור הסתיים. לאחר שהשוטרים עצרו אותו כתב לשר: "בושה וחרפה. ברגע שהאורחים עזבו – השוטרים עצרו אותי". ארדן התפלא והגיב: "עצרו? מה הכוונה? איפה אתה עכשיו?", וגליק השיב: "אני עצור בהר הבית עם אזיקים לעיניי כל הערבים". לאחר כ-4 שעות, הוא שוחרר ממעצר.