3 בני אדם עוכבו הלילה (רביעי) לחקירה משטרתית בעקבות החשד שארגנו חתונה רבת משתתפים בבית שמש – בניגוד מוחלט להנחיות הממשלה האוסרות קיום אירועים המוניים. מעצרם מגיע על רקע הפרסום במהדורה המרכזית על קיום החתונה בה השתתפו כ-150 איש בבית כנסת בירושלים. אחד המעוכבים - היה אמור להיות בבידוד ביתי והפר צו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שלושת החשודים – תושב בית שמש, תושב מזרח ירושלים ואזרח זר – נחקרו בחשד שהפרו את צו בריאות העם ובכך סיכנו את הציבור בישראל. אחד מהם כאמור חזר מחו"ל ואמור היה להיות בבידוד והפר צו כשהגיע לאירוע. הוא נשלח לביתו באמצע החקירה ואם יתברר שהוא חולה - כל 150 האנשים שהיו בחתונה, יחד עם השוטריםו והחוקרים שבאו עמו במגע, ייכנסו לבידוד.

למעוכב שהפר צו נפתח נפתח תיק נוסף על הפרת בידוד. השניים האחרים נשלחו לביתם בתום חקירה. החשוד הראשון, זה שנעצר אתמול, יובא היום להארכת מעצר.

אמש פורסם במהדורה המרכזית סרטון מחתונה המונית שהתקיימה בבית שמש, עם מאות משתתפים, בניגוד מוחלט להוראות – שאוסרות על התקהלות מעל 10 אנשים. 

מדובר בחתונה שהתקיימה בין שתי משפחות אדמורים, משתי חצרות מהמגזר החרדי. בדרך כלל לאירוע כזה מגיעים 1,000 אנשים, אך הערב היו שם כ-200 אורחים. לאחר שפנינו למארגני האירוע קיבלנו תגובה כללית מטעמם, לפיה הם כן שומרים על ההוראות – מה שסותר את התיעוד.

המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, שכן אי קיומם משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל.