ילנה קרוצ'וק ויבגני בביץ', שני תושבי הצפון בשנות ה-50 לחייהם, חשודים כי הציעו לקשישים עריריים טיפול מונע לשפעת, נכנסו לביתם - ואז הרדימו אותם וגנבו מהם מאות אלפי שקלים. הבוקר (ראשון) פרסמה המשטרה תיעוד חדש ובו נראית ילנה קרוצ'וק, אחת משני החשודים בגניבה, מושכת כספים ממכשיר הכספומט באמצעות כרטיסי האשראי שגנבה. כעת נחשפת אחת הקשישות שנעקצו, לריסה, ומספרת על האירועים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לריסה, קשישה בת 85 מלוד, מספרת כי נשאלה על ידי ילנה אם התחסנה והשיבה בחיוב. לאחר מכן, אותה חשודה המשיכה ושאלה אותה אם לקחה כדורים, כשלריסה שהשיבה בשלילה - הביאו לה שלושה כדורים במטרה להרדים אותה. "במגירה שבה נמצא הכסף, המגירה קצת נתקעת וכשפותחים אותה זה נשמע כמו טריקה של דלת. ואני שמעתי את הרעש הזה ואמרתי: מה אתם מחטטים לי במגירות? והיא ענתה לי (הכוונה לחשודה ילנה): אנחנו לא מחטטים. ואני כמובן מהר לקחתי וסידרתי, והיא בזמן הזה ברחה".

לריסה המשיכה: "זה מפחיד. פעם הדלת הייתה תמיד פתוחה ועכשיו אני סוגרת אותה, ואחרי כל רעש אני קופצת, אבל עכשיו אני לא מכניסה אף אחד".

בעקבות התלונה של לריסה, עלה החשד כי מדובר בזוג נוכלים סדרתי. חוקרי מרחב השפלה חושדים כי הזוג הונה לפחות עוד שבעה קשישים נוספים, בהם גם קשישה ערירית בת 95 מערד. שני החשודים תושבי הצפון נעצרו בסוף חודש ינואר. בחיפוש שנערך בביתם נתפסו כדורים שעל-פי החשד שימשו את שני החשודים בביצוע עבירה. מחר תגיש הפרקליטות כתב אישום חמור נגד השניים.