בית משפט השלום בחיפה גזר הבוקר (שני) עונש של 28 חודשי מאסר על השייח' ראאד סלאח, מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסאלמית שהוצאה מחוץ לחוק. בין המפגינים שהגיעו לתמוך בסלאח במהלך הדיון הייתה גם ח"כ היבא יזבק, זאת אחרי שאמש בג"ץ הפך את החלטת ועדת הבחירות וקבע כי למרות התבטאותיה בעד מחבלים - היא תוכל להתמודד בבחירות לכנסת. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בחודש נובמבר האחרון הורשע סלאח בהסתה לטרור ותמיכה בהתארגנות בלתי מותרת, זאת אחרי ששיבח את מבצעי הפיגוע בהר הבית ב-2017. "דבריו של הנאשם באירועים השונים שנפרסו בכתב האישום שנדון בהחלטה זו, חצו לעמדתי את המותר והאפשר, לפי החוק, ועל כן הם אינם חוסים תחת חופש הביטוי, הם הרחיקו לכת למחוזות רחוקים, שבינם לבין מימוש עקרון חופש הביטוי אין דבר וחצי דבר", נכתב בהחלטת השופט שלמה בנג'ו מבית משפט השלום בחיפה.

סלאח כבר ישב בכלא בעבר על הסתה ועבירות נוספות. בחודש יולי 2017, זמן קצר לאחר ששוחרר מהכלא, הוא נעצר שוב בחשד להסתה במספר אירועים. במשטרה ציינו אז כי מהחקירה עולה כי דבריו של סלאח שנאמרו במספר הזדמנויות שונות לאחר שהתנועה הוצאה מחוץ לחוק וחלקם אף פורסמו בכלי התקשורת - מביאים את קהל מאזיניו לכדי כוונה וניסיון לבצע פיגועים בפועל.

ביולי 2017 אמר סלאח על רוצחי השוטרים בהר הבית: "ברגעים האלה עלינו לעמוד כבית אחד, כמשפחה אחת. ניפרד מהשהידים שלנו ונאחל להם להצטרף אל הנביאים, הצדיקים והשהידים. ברגעים האלה נתפלל לאלוהים שיעלה את ערכם במרומים בגן העדן". במקרה אחר שיבח מנהיג הפלג הצפוני את המוראבטון והמוראבטאת שנמצאים ברחבת הר הבית מדי יום. "הם אינם מפסיקים לשמור, ולהתעמת עם הכיבוש הישראלי, להתעמת עם הנשקים של הכיבוש הישראלי, עם האלות של הכיבוש הישראלי ולא מפחדים להיפגע, להיפצע, להיעצר, לא פוחדים אלא מאללה, אלוהים העצום מלך בורא שמים וארץ, חסד האל".