האם נוחי דנקנר ישוחרר בסוף החודש? ועדת השחרורים תכונס ב-30 בינואר בבקשתו של איש העסקים לקצר את עונשו. אם הוועדה תאשר את בקשתו, דנקנר ישוחרר מהכלא עוד באותו יום. מסיבה זו ביקש דנקנר להישאר בשלב זה בבית המעצר ניצן, שאליו הועבר לפני יותר מחודש מכלא מעשיהו בעקבות החקירה שהתנהלה נגדו ואשר בסיומה הוחלט בשבוע שעבר לסגור את התיק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשבוע שעבר, וכפי שפורסם לראשונה בחדשות 12, הנשיא ריבלין הודיע שהחליט להמיר כארבעה חודשים מתקופת מאסרו של נוחי דנקנר במאסר על תנאי שיתווסף לעונש המאסר על תנאי שהוטל עליו. החלטה זו תאפשר לדנקנר לעמוד בפני ועדת השחרורים בהקדם, במקום לעמוד בפניה כפי שאמור היה, בתחילת מאי הקרוב. ההחלטה התקבלה על בסיס מצבו הרפואי של דנקנר בימים אלה.

מדובר בנסיבות רפואיות שלא עמדו בפני בית המשפט בעת מתן גזר הדין ואשר על פי חוות דעת רפואיות, הוחמרו מאוד במהלך מאסרו ומחייבות התערבות רפואית דחופה. בקשתו של דנקנר למחיקת המרשם הפלילי שלו נדחתה.

יומן כלא: החיים של דנקנר במאסר
דנקנר בצאתו לחופשה מהכלא | צילום: החדשות

לא מדובר בחנינה, אלא בקיצור העונש כדי שדנקנר יוכל להתייצב כבר עכשיו בפני הוועדה שדנה בבקשתם של אסירים להשתחרר אחרי ריצוי שני שלישים מעונשם.‎ הודעת הנשיא באה בעקבות החלטת פרקליטות מחוז המרכז לסגור את תיק החקירה החדש שנוהל נגד דנקנר בחודשים האחרונים.

הטייקון הבכיר לשעבר, מי שהחזיק בקונצרן IDB עד לפני שנים אחדות, הורשע בעבירות של חוק ניירות ערך והלבנת הון ונידון לשלוש שנות מאסר. כפי שנחשף בתחילת החודש במהדורה המרכזית, במשטרה פנו לנשיא המדינה ראובן ריבלין וביקשו ממנו לעצור את הדיונים בבקשת החנינה של דנקנר, בעקבות "התפתחות חדשה".

בתחילת אוקטובר 2018 נכנס דנקנר לכלא מעשיהו והחל לשאת את עונש המאסר אחרי שהורשע בהרצת מניות. בחודש אוגוסט הוחמר עונשו על ידי בית המשפט בערעור שהגיש, ושופטי בית המשפט העליון הוסיפו לו שנת מאסר. "מדובר בפרשת תרמית בניירות ערך מהחמורות והחריגות שהתגלו בשנים האחרונות", הבהירו השופטים בהחלטתם. "הוציא לפועל תוכנית מרמה רחבת היקף, בה הושקעו מיליוני שקלים בהרצת מניות שנועדה לייצב את שער ניירות הערך של IDB".