שבועיים שמר עד המדינה על זכות השתיקה, כשנשבר עומת בחדר החקירות עם מי שהיה חברו הקרוב דוד ביטן, שותפו לכאורה לעבירת השוחד. נראה כאילו עד המדינה ממש מנסה להתנצל ולהסביר את עצמו: "לא הסכמתי להיות עד מדינה, קרסתי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אי הנעימות חלפה מיד. הם שמרו זה על כבודו של זה אבל בכל זאת היה עימות ענייני שנמשך זמן קצר. בין היתר תפסה המשטרה מצלמות אבטחה שהותקנו בבית העסק של העד, המצלמות תיעדו את חלוקת השלל לכאורה.

"כשאני הייתי עצור אני לא ידעתי מה קורה עם המשפחה, הייתי מנותק מהעולם. לא הסכמתי להיות עד מדינה. אמרתי שעשיתי טעות ואני אשלם עליה", אמר עד המדינה. "אני קרסתי, שנה ומשהו אני לא עובד, אני לא חי טוב, הכל מעוקל אצלי. אני אומר לך דוד, אני שבועיים סתמתי את הפה ואני ראיתי שהם יודעים ויודעים הרבה".

דוד ביטן. ארכיון (צילום: flash 90, חדשות)
צילום: flash 90, חדשות

עד המדינה המשיך: "אני ניהלתי פתק ואני כתבתי את השמות, כמה קיבלתי ובדרך כלל על פי בקשות של דוד היית נותן". חבר הכנסת דוד ביטן השיב לו בקצרה: "זה לא נכון"

עד המדינה: "הסיטואציה לא נעימה. הגעתי למסקנה שהמשטרה הגיעה לחומר ואני החלטתי לומר מה שעשינו, אתה ואני יחד. אני כן ניהלתי קופה עבורך, חלק הכספים אני כן קיבלתי גם עבורך, אני אשב בבית סוהר".

"אני לא יודע למה אתה אומר את הדברים האלה שהם לא נכונים ושקריים. אני לא יודע מה היה בסרטונים שגרם לך לומר את הדברים האלה", אמר ח"כ ביטן. "כנראה שיש לך סיבות, לחץ, אני אומר לך שזה לא נכון מא' ועד ת'".