אבל בעולם המשפט: עו"ד אלי זהר, אחד מהפרקליטים המובילים והמוכרים במדינה, הלך היום (רביעי) לעולמו בגיל 79. זהר, ליטיגטור מוביל בישראל, הרצה במסגרות אקדמיות וגם הותיר חותם בעולם התרבות ועמד בראש גופים, ארגונים ועמותות. הותיר אחריו את אשתו נילי, גם היא עורכת דין, ושלושה ילדים: דנה ואיתי – שהלכו גם הם בעקבות הוריהם והפכו לעורכי דין - ומגיש הטלוויזיה גיא זהר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"משרד גולדפרב זליגמן, השותפים והעובדים, מודיעים בכאב רב על פטירתו של יושב ראש משרדנו האהוב והיקר עו"ד אלי זהר - אדם נדיר, משפטן ייחודי, חבר ואח לנו", נמסר מהפירמה שעמד בראשה ."אנו מחבקים את נילי, גיא, איתי, דנה וכל המשפחה".

זהר נולד באוקטובר 1940 בתל אביב וגדל ברמת גן למשפחה של משפטנים: אביו שמאי זהר היה עורך דין ודודו היה שופט. הוא סיים את לימודי המשפטים באוניברסיטה העברית ב-1963 והחל את חברותו בלשכת עורכי הדין לפני 55 שנים – ב-1965. הוא התמחה במשרדים של פנחס רבינוביץ ומקס זליגמן ובמהרה צבר לעצמו מוניטין בתחום.

הוא ייצג במשך שנים ארוכות אישי ציבור בכירים וגורמים עסקיים מובילים במשק – וגם קצינים בכירים במשפטים מתוקשרים. בין היתר ייצג את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, השר לשעבר גונן שגב שהורשע בריגול למען אירן, המפכ"ל לשעבר משה קראדי ונגיד בנק ישראל לשעבר יעקב פרנקל.

עו
עו"ד זהר עם אולמרט | צילום: פלאש 90

בין מיוצגיו הנוספים: עד המדינה בתיקי נתניהו ניר חפץ; עד המדינה לשעבר בפרשת הצוללות מיקי גנור; ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק; יו"ר הכנסת לשעבר אברום בורג; השר לשעבר טומי לפיד; השבוי אלחנן טננבוים, עמוס ברנס (שהורשע ברצח רחל הלר ובהמשך זוכה) וגם הרב יאשיהו פינטו, עוד ייצג לאחרונה את הורי הנערים והנערות שנהרגו באסון בנחל צפית ואת איש העסקים נוחי דנקנר, שביקש לאחרונה חנינה.

בשנת 2003 אף הוזכר כמועמד מוביל להחלפת אליקים רובינשטיין כיועץ המשפטי לממשלה: מקורבו טומי לפיד פעל למינויו אך זהר פרש מהתפקיד בשל "מראית עין של ניגוד אינטרסים". זוהר ייעץ להסתדרות הרפואית בישראל וגם ייצג עשרות רופאים בכירים בתביעות של רשלנות רפואית.

בנוסף שימש כיועץ משפטי חיצוני לשב"כ והיה מעורב בוועדות חקירה משמעותיות: חקירת אסון המסוקים, אסון השייטת, אסון צאלים ב', ועדת וינוגרד וגם בוועדת החקירה לרצח רבין – שם ייצג את ראש השב"כ לשעבר כרמי גילון.

עו
זהר בבית המשפט העליון, ארכיון | צילום: פלאש 90

במקביל לעבודתו המשפטית, הוא שימש כיו"ר פסטיבל עכו, היו"ר הראשון של המועצה הישראלית לקולנוע, יו"ר תיאטרון גשר וראש המדור לתיאטרון במועצה לתרבות ואומנות. גם בתחום התקשורת הותיר דריסת רגל כאשר ייצג את העיתון "מעריב" ופעל כנאמן של ערוץ 10.

זהר כיהן בשורת תפקידים ציבוריים נוספים, וביניהם: יו”ר פורום האתיקה של בית חולים שיבא תל השומר, חבר דירקטוריון אסם השקעות ונשיא האגודה לרפואה ולמשפט בישראל. עוד ייצג רשויות ציבוריות רבות ושימש כיועץ משפטי לחברות ועמותות בישראל, בהם אגודת הסופרים ועמותת ליל"ך (לחיות ולמות בכבוד).

עו
עבד כעורך דין במשך יותר מחמישה עשורים | צילום: פלאש 90

זהר עמד בראש פירמת זליגמן גולדפרב, שנוצרה מחיבור בין משרד עורכי הדין שעמד בראשותו לבין משרדים נוספים. בנו איתי ובתו דנה עבדו יחד איתו בפירמה, שזכתה לשבחים ודורגה בצמרת בתחומים משפטיים רבים.