כתב אישום חמור הוגש היום (חמישי) נגד תושב קלקיליה, בגין שוד בנסיבות מחמירות, גניבת רכב, כליאת שווא וכניסה ושהיה בישראל שלא כדין. מכתב האישום עולה כי הגבר פרץ לביתה של אישה בת 72 בכפר סבא יחד עם אדם נוסף שזהותו לא ידועה. השניים כלאו את האישה בחדר, גנבו רכוש יקר ערך, איימו עליה ונמלטו ברכבה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי פרקליטות מחוז מרכז, עמאד ווהדאן, בן 41 מקלקיליה פרץ לפני כחודש בחצות הלילה לביתה של המתלוננת יחד עם שותפו, שזהותו לא ידועה. שניהם המתינו בבית הריק לשובה של האישה, שחזרה מבית החולים, שם מאושפז בעלה במצב קשה. כשנכנסה לבית, התנפלו עליה הפורצים וסתמו את פיה בידיהם כדי למנוע ממנה לזעוק לעזרה. עוד איימו עליה השניים כי יהרגו אותה אם "תעשה בעיות". הפורצים לקחו מארנקה 800 ₪, גנבו מכל הבית תכשיטים, שעוני יד, בשמים ואף את הטלפון הנייד של המתלוננת.

לפני שעזבו את המקום, כלאו את האישה במזווה ביתה. הם נמלטו ברכב הפרטי של האישה והותירו אותה נעולה ללא אפשרות לצאת. לאחר כחצי שעה הצליחה המתלוננת לפרוץ את דלת המזווה ולהגיע לשכנה כדי להזעיק עזרה.

עו"ד אורי רינצקי כתב בבקשת המעצר כי "המשיב לא היסס לחבור לאחר, להיכנס לישראל שלא כחוק, לפרוץ לבית במטרה לגנוב מתוכו דברי ערך. בהגיע למקום המתלוננת, אשה מבוגרת ילידת 1948, התנפלו המשיב והאחר על המתלוננת, חסמו את פיה, ודרשו ממנה באיומים כסף מזומן, רכוש בעל ערך כספי וסנטימנטלי, ואף את הטלפון הנייד - למרות תחנוני המתלוננת שלא יעשו כן".

ווהדאן הודה במיוחס לו במהלך החקירה. בעבר הורשע ווהאדן בעבירות של אלימות, רכוש, התפרצות, גניבת רכב, כניסה לישראל שלא כחוק ועבירות נוספות. בנוסף, הוא ריצה בעבר מספר עונשי מאסר בפועל. כנגדו עומד עונש מאסר מותנה בן 12 חודשים שהוטל עליו לפני כשנתיים.