חשד לפשע שנאה: צמיגיהם של מעל ל-100 כלי רכב נוקבו לפנות בוקר (שלישי) בגוש חלב שבגליל. במקום נמצאו גם שתי כתובות שרוססו על מבנים: "יהודים להתעורר", "להפסיק להתבולל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חשד לפשע שנאה בגוש חלב

כוחות משטרה שהוזנקו למקום אספו ממצאים בזירה ופתחו בחקירת האירוע.

חשד לפשע שנאה בגוש חלב

"משטרת ישראל רואה בחומרה ומוקיעה כל פשעי שנאה לאומנית ותפעיל את כל האמצעים שברשותה בשילוב גורמים נוספים, לאיתור זהות החשודים ולהבאתם לדין", נמסר מהמשטרה.

חשד לפשע שנאה בגוש חלב

גינויים במערכת הפוליטית ובגליל

"אני מגנה בתוקף את כתובות הנאצה והשחתת הרכוש בכפר ג'ש הלילה", מסר ראש הממשלה נתניהו. "אנחנו נמצא את מפירי החוק ונמצה עימם את הדין. איננו מוכנים לקבל התקפות כלשהן על אזרחינו".

גם יו"ר כחול לבן בני גנץ גינה את ההשחתה. "מעשה גזעני ומזעזע הבוקר בגוש חלב", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "אני סומך על רשויות אכיפת החוק שימצאו את העבריינים וימצו איתם את הדין".

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה כתב בחשבון הטוויטר שלו: "פשע שנאה מתועב ובוקר קשה לחברה הערבית וכל מי שמאמין בשוויון ודמוקרטיה. במשך שבועות נתניהו שולח לנו מסר אחד - אתם לא רצויים. היום אנחנו רואים את התוצאות. מהימין אין לנו ציפיות. השאלה היא האם מי שמתיימר להיות אלטרנטיבה ימשיך לשתוק אל מול ההסתה והאלימות המשתוללות נגד האזרחים הערבים".

מעמותת סיכוי, שפועלת לשיוויון ושותפות בין אזרחים יהודים וערבים, נמסר: "שוב פשע שנאה נגד אזרחים ערבים, הפעם בג'ש. זוהי תוצאה של ההסתה נגד האזרחים הערבים ונציגיהם, הנשמעת בימים אלו בחוזקה יתרה. על כל נבחרי הציבור להוקיע את הטרור ועל המשטרה למצות את הדין במלואו עם מבצעי הפשעים הללו. האזרחים הערבים אמורים להיות אזרחים שווי זכויות ומגיעה להם מלוא ההגנה. יש לעצור את פשעי השנאה מייד ועל הפוליטיקאים לקחת אחריות על האמירות שלהם ולהבין שיש תוצאות אמיתיות בשטח לגזענות ולדה-לגיטימציה".

מוטי חטיאל, ראש מועצת ראש פינה, אמר כי "המאבק בגזענות ובאלימות צריך להיות משותף לכל תושבי הגליל". חטיאל התקשר לעמיתו, ראש מועצת גוש חלב אליאס אליאס, והביע בפניו את תחושת הבושה שחש כששמע הבוקר על המעשה הנתעב כנגד תושבי הכפר. 

"אוכלוסיית הגליל מורכבת מפסיפס אנושי רב-תרבותי מרתק כל ימות השנה", הוסיף. "התגובה שלנו לפשע השנאה תהיה חיזוק החיים המשותפים והחינוך לסובלנות ואחווה בגליל. אני סומך על המשטרה שתשים ידה על הפושעים".