צווי עיקול על סך יותר מחצי מיליון שקלים הוצאו נגד הרשות הפלסטינית: בעקבות תביעת משפחת הודיה אסולין שנפצעה קשה בפיגוע בירושלים בשנת 2011, החלו הליכי גביית כספי הפיצויים מהרשות הפלסטינית, שמשלמת את משכורתם של המחבלים. צווי עיקול משכורות נוספים הוצאו נגד שירות בתי הסוהר בגין כספי הקנטינה המשולמים למחבלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בחודש אוקטובר חשפנו כאן בחדשות 12 אונליין את הסכומים העצומים ששולמו למחבלים שביצעו את הפיגוע בירושלים ליד בנייני האומה ב-2011. בעקבות זאת, תבעה משפחתה של אסולין את הרשות הפלסטינית וארגון אשף. בית המשפט פסק כי על הרשות לפצות את המשפחה, וכעת החלה רשות האכיפה והגבייה בהליך הוצאה לפעול נגד המחבלים. 

לפי הצו, הרשות הפלסטינית נדרשת להעביר את משכורות המחבלים המושלמות להם מדי חודש ישירות למשפחת אסולין, עד שיצטברו לסכום המבוקש של 583,598 שקלים.

"חיים ברווחה בבתי הכלא"

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו המייצג את משפחת אסולין התייחס לפסיקה: "מאחורי המציאות הביטחונית הקשה במדינת ישראל נמצאים אנשים ומשפחות, ושורת הצדק מחייבת כי כשמאות אלפי שקלים משולמים משכורות למחבלים בעקבות רצח יקיריהם - אלו יופנו לכיסוי הנזקים שנפסקו להם ולא לרווחת הרוצחים הכלואים בארץ". 

"מכאן מחויבת הפעילות בכל האמצעים הקיימת כדי לעקל את הכספים ולהעביר אותם למשפחות. בנוסף, המטרה העיקרית בהוצאת צו העיקול על כספי הקנטינות היא צמצום הרווחה הבלתי נסבלת של הטרוריסטים בבתי הכלא בישראל". 

אודליה אסולין נפצעה קשה בפיגוע שהתרחש בירושלים לפני 8 שנים, בו מחבל פוצץ מטען חבלה בתחנת אוטובוס ליד בנייני האומה. בפיגוע נרצחה תיירת ונפצעו 67 בני אדם, ביניהם אסולין, שנותרה מחוסרת הכרה במשך כמעט 7 שנים עד שנפטרה מפצעיה. 

בתביעה אותה הגישו הוריה של אודליה על סעיף נזק גופני ופיצוי עונשי בגין מעשה איבה, פורטו הקשיים שעברה המנוחה מפציעתה ועד לפטירתה - ונתבע סכום של 60 מיליון ש"ח. כאמור, כעת החל הליך הוצאה לפועל נגד הרשות הפלסטינית ושב"ס במטרה להעביר את כספי המחבלים למשפחה.