פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (ראשון) הצהרת תובע נגד יהונתן פדידה החשוד בדריסה למוות של שני רוכבי אופניים בשרון לפני כשבועיים. בהצהרה שהוגשה נכתב כי לאחר עיון בחומר החקירה ובדיקת בוחני משטרה הוחלט כי יש מקום להגיש כתב אישום נגד פדידה בדין המתה בקלות דעת, שיבוש מהלכי משפט ועבירות נוספות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עוד כתב התובע בהצהרה כי "לאור מורכבות התיק והיקפו למבקשים נדרשים חמישה ימי מעצר נוספים לצורך השלמת לימוד חומר החקירה, הכנת כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים כלומר עד ה-9.1".

יהונתן פדידה צפוי להיות מואשם בימים הקרובים בהמתה בקלות דעת, עבירה בגינה ניתן לרצות עד 12 שנות מאסר. לפני כשבועיים נסע פדידה בן ה-29 סמוך למחלף הדרים שבשרון, פגע בשני רוכבי אופניים כבני 40 תומר ויינשטיין ויניב לוגסי ז"ל ומותם נקבע בזירה.

לפני כשבוע וחצי בית משפט השלום בפתח תקווה הורה לשחררו למעצר בית אך לאחר ערעור שהוגש ע"י המשטרה - בית המשפט המחוזי בלוד הפך את ההחלטה והורה להאריך את המעצר. הדיון נערך בנוכחותן של משפחות ההרוגים שמחו על ההחלטה לשחרר את הדורס למעצר בית.

"מחומרי החקירה עולה באופן מובהק עילת מעצר של מסוכנות לאופן הנהיגה, לגורמים שלכאורה הביאו לתאונה הקטלנית", נכתב בהחלטה. "בסופו של יום חלופת המעצר המוצאת אין בה כדי לעין את החשש לפגיעה בעילת המעצר ובכל מקרה, יש לאפשר למשטרה לסיים את החקירה בעוד המשיב מצוי במצער".

זירת התאונה בשרון
התאונה הקשה בשרון | צילום: דוברות זק"א

מני שפירא, גיסו של יניב לוגסי ז"ל שוחח עם כתב החדשות 12 עם קבלת ההחלטה - ובירך על פסיקת השופטים. "התחושה שלי מהדיון הזה שיש שופטים בישראל והשופטת אמרה את זה בצורה מאוד נחרצת שיש פה התנהגות עבריינית ולא נורמטיבית", אמר שפירא. "זה בן אדם שאם יוצא החוצה יכול לפגוע בך, בבן של השופטת ובבן שלי גם, לא מתקבל על הדעת לשחרר את האדם הזה ייצא אפילו דקה ממעצר. זה יהיה סיכון לציבור".

באחד הדיונים התעלפה אמו של פדידה וצוותי מד"א הגיעו על מנת להעניק לה טיפול רפואי. זמן קצר לאחר מכן התחדש הדיון, והחוקר טען כי המשטרה חדרה למכשיר הטלפון הסלולרי של החשוד והתגלה כי הוא עסק הרבה בשיפורי המנוע של הרכב ואף השקיע בכך סכום גבוה מאוד של כסף.

זירת התאונה בשרון
זירת התאונה בשרון | צילום: דוברות זק"א

החוקר המשיך וטען כי מדובר בחשוד "ברף הגבוה ביותר של המסוכנות". הוא הוסיף כי לפדידה יותר מאזרחות אחת ומספר דרכונים זרים , ובכך רמז כי קיים חשש שיימלט לחו"ל ועל כן יש להאריך את מעצרו. הוא לא רצה להגיד באילו דרכונים בדיוק מחזיק פדידה ואמר: "כאן זה לא המקום לפרט".