מעשים מגונים במסגרת טיפולי המרה בקטין: 3 שנות מאסר נגזרו היום (שני) על ראובן וולצ'ר בגין ביצוע מעשה מגונה בהסכמה שהושג במרמה בנער בן 14 ותקיפה מינית נוספות. על פי כתב האישום, הנאשם ניצל את היותו מטפל מיני וביצע את המעשה המגונה במסגרת "טיפולי המרה" שעברו הנערים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

וולצ'ר הורשע בביצוע שתי עבירות של מעשה מגונה בהסכמה שהושגה במרמה. על פי כתב האישום, מאז שנת 2007 הוא טיפל בבעיות זהות מינית בקליניקה בירושלים. הוא טען בפני המטופלים כאילו המעשים שביצע בהם הם חלק מהטיפול הנפשי שהעביר אותם ויסייע להם להתמודד עם בעיות הזהות המינית שאותה חוו.

טיפולי המרה: אילוסטרציה (תמונת AVI: אור גץ)
תמונת AVI: אור גץ

"חומרת המעשים אף מתעצמת כאשר עסקינן בפגיעות מיניות שבוצעו כלפי נערים, אשר מצויים בשיאו של גיל ההתבגרות הטומן בחובו אי אילו שאלות והרהורים שהינם מנת חלקו של כל מתבגר", כך כתבה השופטת שרון לארי-בבלי בגזר הדין. "פגיעה מינית בשלב זה בחייהם יש בה כדי לפגוע בעיצוב וגיבוש אישיותם, ולפגוע בהתפתחותם התקינה והחיוני".

על פי גזר הדין, וולצ'ר נפגש עם בן ה-14 עשרות פעמים בין השנים 2012-2007 לצרכי טיפול. במהלך המפגשים, יצר הנאשם תלות של המתלונן בו. לאור כך, הורה לו הנאשם לבצע מטלות שונות, וכאשר המתלונן  לא ביצע את המטלות לשביעות רצונו של הנאשם, היה האחרון צועק ומשפיל אותו, וכן מאיים בהפסקת הטיפול בו.

ניידת משטרה (צילום:  GALI TIBBON/AFP via Getty Images)
ניידת משטרה | צילום: GALI TIBBON/AFP via Getty Images

באישום השני נכתב כי במהלך הפגישות הטיפוליות, הציג הנאשם מצג שווא לפיו אם המתלונן ייגע באיבר מינו, הדבר יסייע לאחרון להחלים מנטייתו ההומוסקסואלית. כך למשל, הנאשם הזמין את הצעיר לביתו, וביקש ממנו לישון עמו במיטה וחיכך את איבר מינו בין רגליו של המתלונן.

עוד עולה מגזר הדין: "מעשיו של הנאשם חמורים, ומתעצמים לאור משך הזמן בהם בוצעו וריבויים. מעשים אלה ראויים לכל גינוי והוקעה. גינוי כאמור יבוא לידי ביטוי בענישה משמעותית. משכך, אני סבורה כי יש להשית על הנאשם 36 חודשי מאסר בפועל".

ערן גלובוס, יו"ר הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות הגיב על גזר הדין: "3 שנות מאסר הן עונש בלתי מספק למי שניצל מינית ונפשית צעירים. טיפולי המרה הורגים! כמה קורבנות עוד יסבלו, כמה קטינים עוד ישלמו מחיר נורא עד שנבחרי הציבור יתעוררו?"