מאות קשישים בישראל נעזרים במטפלים מטעם הביטוח הלאומי. כדי למנוע מקרים שבהם הם מנצלים כלכלית את הקשישים, ניסח הביטוח הלאומי תקנות שנועדו למנוע מקרים של השפעה שלילית. אמש (שני) שידרנו ב"מהדורה המרכזית" איך מתחת לאף של הרשויות, מטפלת ממרכז הארץ השתלטה על חשבון הבנק, כרטיס האשראי ופנקסי הצ׳קים של קשישה ערירית - והביאה אותה למצב שלא היה לה כסף לאוכל. היא החלה לבקש טובות ממכרים וכך התגלה המחדל.

הנוכלים פרק 1: אדוה דדון בעקבות עו"ד שעקץ עשרות לקוחות במיליוני שקלים

רק כאשר פנתה חנה לעזרה התגלתה המזימה האמיתית, ומה עשתה המשטרה? סגרה בלי בושה את התלונה עד שאנחנו לא הותרנו לה ברירה אלא לחקור מחדש. כשצוות החדשות 12 הגיע לביתה של חלי להתעמת איתה ועם בנה, השניים הכחישו: "כל מה שחנה נתנה היא נתנה מרצונה. היא לא תקבל כלום, וגם אם חלילה היא הלכה לעולמה אל תגידי לי. תלכי עכשיו לבית המשפט ותעשי מה שאת רוצה". כשהצוות ניסה לדבר עם חלי ולקבל את תגובתה היא הגיבה בתקיפות ולא נתנה לצוות להיכנס. צפו בכתבה המלאה

חנה שטמל, נעקצה על ידי חלי משה‎
חנה שטמל, נעקצה על ידי חלי משה‎ | צילום: החדשות 12

יש לציין כי לחנויות שתועדו אין יד במעשים שביצעה לכאורה חלי משה. בנוסף, לאחר פנייתנו סייעה ההוצאה לפועל במחיקת חובותיה של חנה, אך עדיין ישנו כסף רב שירד לטמיון - ועל כן אינה מצליחה למצוא פתרון דיור ההולם את מצבה.

עו"ד מעיין חיימוביץ, המייצת את חלי משה, מסרה בתגובה: "מרשתי מכחישה מכל וכל את המיוחס לה בכתבה מגמתית זו, כמו גם בני משפחתה. מרשתי ובני משפחתה הנם אנשי חסד ויושר, שכל "חטאם" היה לבם הטוב, הרחום והמסור ועזרתם האין סופית לגברת חנה ולאחותה המנוחה. צר ועצוב שהתקשורת הופכת להיות הרשות המחוקקת, המבצעת והשופטת ומתיימרת להיות זרוע או שלוחה של משטרת ישראל, מכפישה לשווא וחותרת תחת חזקת החפות".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "ככלל, סכסוכים כספיים או כאלו הנוגעים לירושות מטופלים בבימ״ש במישור האזרחי. ואולם ככל שעולה חשד לביצוע עבירה פלילית,  המשטרה מבצעת חקירה במטרה להגיע לחקר האמת. במקרה זה, מיד למחרת הדיווח למשטרה, הגיע השוטר הקהילתי לביתה של הקשישה, גבה ממנה עדות והופנה לבאי כוחה לצורך קבלת חומרים רלוונטיים התומכים בתלונתה. במרוצת הזמן, בוצעו מספר ניסיונות של חוקרי המשטרה לקבלם בכדי שניתן יהיה לבסס חשד סביר לביצוע עבירות פליליות ולקדם את החקירה, אלא שאלו הועברו למשטרה רק לאחרונה. לאחר קבלתם, זומנה החשודה לחקירה במפלג ההונאה של המשטרה וניתן היה להשלים את פעולות החקירה הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת. עם סיום החקירה יועבר התיק לעיון והחלטת הפרקליטות כמקובל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות