ניצב בדימוס ניסו שחם שנגזרו עליו עשרה חודשי מאסר בפועל ועוד חמישה על תנאי בעקבות ההרשעה בעבירות מין והפרת אמונים, הגיב לגזר הדין בשיחה עם מקורביו ואמר: "עונש המאסר בכלא מעציב אותי אבל לא מפחיד אותי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"גם היום אני משוכנע שלא ביצעתי עבירה פלילית. עונש המאסר בכלא מעציב אותי אבל לא מפחיד אותי בדרך או במאבק שאני מנהל", אמר שחם למקורבים. בעניין פיצוי שיצטרך לשלם לשוטרת אמר: "האם זה נשמע סביר שביהמש מטיל עליי לשלם פיצוי של 1500 לשוטרת שבמקרה שלה זוכיתי מהעבירה שיוחסה לי?"

עיקר הביקורת בהחלטת בית המשפט נסבה לא על הפגיעה בשוטרות אלא על הפגיעה בארגון ובאמון הציבור. "הנאשם כפר לאורך כל ההליך, ונראה שהוא לא מצליח להבין באמת את הפסול במעשיו", נכתב בהחלטת בית המשפט. "נוכח העבודה שהוא לא לקח אחריות על מעשיו – הרי שלא נעשו מאמצים מצידו לתיקון תוצאות העבירה, שהיא בעיקר פגיעה קשה באמון השוטרים בארגון, בתדמית המשטרה ואמון הציבור בארגון".

עורך הדין רונן יצחק מהמחלקה לחקירות שוטרים הגיב לגזר הדין: "גזר הדין מבטא, מעבר לחומרה, את העובדה שהמעשים שביצע שחם במשך שנים כה רבות גרמו להשחתת מקום העבודה, פגעו בשוויון במקום העבודה, פגעו בנשים ובשוויון שלהן".

נראה ששחם סלל במו ידיו את הדרך לכלא כי במשך כל הדרך הוצעו לו עסקאות טיעון מקלות, אך הוא דחה את כולן.  גזר הדין שניתן היום מנומק לפחות בעובדה שגויה אחת – שחם לא עסק בקידומן של שוטרות שמופיעות בכתב האישום, אם היה עושה כך היה מואשם בשוחד מיני. ועדיין נראה שיהיה קשה מאוד להפוך את ההרשעה שבגינה ניסו שחם הולך לכלא.