‎בית משפט השלום בירושלים האריך הבוקר (שישי) את מעצרו של חשוד בתקיפת ביתו של עד בתיק ברלנד. על פי החשד, מספר חשודים הגיעו לביתו של העד לפני כשלושה ימים, בלילה שבין שלישי לרביעי, ותקפו את ביתו באלות. 
 
 
אחד החשודים שמעצרו הוארך מוכר כאחד מאנשיו של ברלנד, ומכאן החוקרים מסיקים שיש ניסיון להפחיד ולהרתיע עדים שבמהלך החקירה מסרו לחוקרי המשטרה עדות נגד ברלנד.
 
החשוד נחקר בחשד להטרדת עד בנסיבות מחמירות, נזק לרכוש וכן קשירת קשר לביצוע פשע. עד כה נגבו בפרשה זו יותר מ-200 עדויות, ובהן כ-60 נשים שהיו בעבר הרחוק והקרוב במחיצת ברלנד ואשר תיארו כיצד השפיל והעניש אותן. לדעת החוקרים מדובר במסר מאיים וברור מאוד שקשור לעדות שמסר.
 
בשבוע שעבר, נחשפו הקלטות של שיחות בין ברלנד לעוזרו. באחת מהן נשמע ברלנד משוחח עם עוזרו מתוך הכלא - ומורה לו להפעיל אלימות כלפי שני אנשים שהתכוונו להתלונן נגדו במשטרה על עבירות מין. בין השאר הורה ברלנד "לשבור להם את העצמות". 
 
ברלנד חשוד שהבטיח מרפא לאנשים חולים תמורת סכומי כסף גדולים, במסגרת פרשה המכונה "עוקץ שחור". בדיון בהארכת מעצרו בשבוע שעבר הסבירו חוקרי המשטרה כי ברלנד "הציג את עצמו כרב ובמסגרת אותה הצגה עבד על ידי רשת מסועפת ליצור קשר עם אנשים שהיו זקוקים למרפא או למזור ממחלות.
 
"הוא דרש מהם סכומי כסף גדולים תוך שהוא מבטיח, בניגוד לכל הגיון, שעל ידי תרומת סכומי כסף גדולים הם ירפאו. באמצעות רשת מסועפת סיפק והעביר את הכסף לחשבונות שלו ושל מקורבים שלו ללא דיווח לרשויות המס. עוד אמרו החוקרים כי ברלנד "מסר גרסה מיתממת, לפיה העניק אותן ברכות ופדיונות רק אם פנו אליו, וכמו כן טען כי הסכומים שנגבים קטנים בעשרות אחוזים ממה שידוע לנו".