תושב ראשון לציון שעוכב לחקירה בחשד ששלח למספר אנשים הודעות כזב ובהן הוראה להיכנס לבידוד – טוען שהדברים שפורסמו סולפו. בגרסה שהגיעה הערב (חמישי) ל-N12, הוא מסביר כי לא שלח הודעות ל"סתם אנשים" כדי לזרוע פחד כללי, אלא לנמענת אחת ששבה מחו"ל וסירבה להישמע להוראות ולהיכנס לבידוד. "משטרת ישראל פועלת כנגד אלה שמנסים לשמור על שלום הציבור", מסר עורך דינו, אביעד חייט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי גרסתו של החשוד, ששוחרר לביתו זה מכבר, הוא ידע על אישה שחזרה מחו"ל ונמנעה מכניסה לבידוד. ראשית, טען החשוד כי התקשר ודיווח עליה למשרד הבריאות – אך שם לא עשו דבר בנדון. לאחר מכן החליט לשלוח לה את אותן הודעות, כל זאת משום שכ"אזרח מודאג" רצה למנוע את יציאתה מהבית.

עורך הדין אביעד חייט מסר בתגובה לגרסה שהגיעה לידי N12: "חורה שמשטרת ישראל פועלת כנגד אלה שעושים ככל יכולתם בכדי לשמור על שלום ובריאות הציבור. לא ייתכן מצב שבו אזרחים מודאגים המנסים בכל כוחם להרחיק מהציבור את אלו המזלזלים באופן בוטה בבריאות הציבור, יידרשו לחקירה פלילית".

עו
עו"ד אביעד חייט | צילום: יח"צ, חדשות

עוד הוסיף הפרקליט חייט: "חורה שאותם משאבים שהושקעו לשווא בעניינו של מרשי יכולים ואמורים היו להתנתב לאכיפה המתבקשת, והיא אכיפת בידוד של אלו שמסכנים את שלום הציבור. ברשותנו ראיות מבוססות שמוכיחות שמרשי לא עבר כל עבירה וההיפך מכך, מגיעה לו תעודה בגין אזרחות למופת".

מוקדם יותר פורסם כי החשוד עוכב לחקירה על ידי יחידת הסייבר של המשטרה בלהב 433 בחשד שעשה שימוש במספר לא מזוהה ושלח הודעות, תוך שהוא מתחזה לנציג משרד הבריאות. המשטרה פתחה בחקירת האירוע בעקבות פרסום המקרה בכלי התקשורת.