הציג עצמו כקבליסט ומיסטיקן – ועשק עשרות אלפי שקלים מ-20 נשים: 52 חודשי מאסר נגזרו על שרון גולן, לאחר שהורשע בקבלת דבר במרמה, זיוף, התחזות ואיומים. "הנאשם ניצל את מצוקתן הקשה של המתלוננות כדי להוציא מהן כספים", קבע היום (רביעי) בית המשפט. "בדרכי מרמה הוציא מהמתלוננות כספים נוספים וחלקן אף שימשו עבורו כ"מנהלות חשבונות"".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בית משפט השלום ברחובות גזר יותר מ-4 שנות מאסר בפועל על שרון גולן, שהודה ב-24 עבירות שונות במסגרת הסדר טיעון שנחתם בתיק, שנוהל על ידי עו"ד מאיה מפרקליטות מחוז מרכז. לפי כתב האישום, גולן הציג עצמו כמיסטיקן וכקבליסט, בעל מומחיות ב"החזרת אהבות". במסגרת מצג השווא, הוא הקים אתרי אינטרנט שונים בהם פרסם כתבות מזויפות אודות שירותיו, תוך שהוא מציג עצמו בשמות בדויים ובגילאים שונים. גולן טען כי הוא עושה שימוש, בין היתר, ב"מגיות בטוחות" וב"כישוף לבן" וכן בחומרים "חזקים ואיכותיים" אותם הוא מייבא מחו"ל.

במשך מספר חודשים פנו אל גולן כ-20 נשים, שביקשו שישיב להן את בני זוגן שנפרדו מהן. בחלק מהמקרים הנחה אותן גולן לשלוח לו פרטים אישיים ותמונות שלהן ושל בני זוגן לשעבר על מנת לבצע בדיקת "התאמה אנרגטית" ביניהם. לאחר מכן, התחייב להחזיר להן את האהבה הנכזבת בתמורה לתשלום של אלפי שקלים. הנאשם התחייב להחזיר את הכסף, בתוספת פיצוי על עוגמת נפש, במידה שיכשל במשימתו.

כשחלק מהנשים ביקשו את כספן בחזרה לאחר כמה חודשים, גולן התחמק ואף איים שיטיל עליהן קללה שתפגע בבריאותן ושיחשוף בפני בני זוגן את פנייתן אליו. בחלק מהמקרים, המתלוננות אף נתנו לגולן גישה לחשבון הבנק שלהן.

בנוסף למאסר בפועל, גזר ביהמ"ש על הנאשם גם מאסר על תנאי, קנס ופיצוי למתלוננות. "בעת שחלק מהמתלוננות עלו על מעשי המרמה וביקשו לקבל את כספן חזרה, הנאשם בחר לאיים עליהן בדרכים שונות, כדי למנוע מהן לפעול כנגדו", פסקו השופטים בעת מתן גזר הדין. "הנאשם ניצל את מצוקתן הקשה של המתלוננות כדי להוציא מהן כספים וכדי שיסייעו לו לקבל כספים מאחרות, בתקופה בה היה נתון תחת צו כינוס, כשהוא מדווח שהוא נעדר הכנסה, נעדר קורת גג ומתקיים מאמצעי מחייה מינימליים. המעשים נפרשו על פני תקופה של כ- 10 חודשים, פגעו ב-20 מתלוננות, ובסכומי כסף לא מבוטלים: 140 אלף ש"ח ועוד 15,000 ש"ח ברכישות שביצע הנאשם בכרטיסי האשראי של חלק מהמתלוננות".