"כסף גרמני הורג יהודים - הגרמנים רוצחים": כתב אישום הוגש היום (ראשון) נגד הפעילה הפוליטית שפי פז ושניים נוספים בגין השחתת משרדי האיחוד האירופי ברמת גן בחודש ספטמבר האחרון. השלושה גם תיעדו את המעשה והעלו את הסרטון לרשתות החברתיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתב האישום מתאר כיצד פז וחברתה, האם השכולה מירב חג'אג תכננו, מספר ימים לפני הביצוע, כיצד ישחיתו את המשרדים ואף חילקו תפקידים מוגדרים לכל חברת צוות. בהמשך, ביקש גם הנאשם השלישי, דורון אברהימי, להצטרף לשתי הפעילות ולתעד את האירוע. חג'אג' היא אימה של סגן שיר חג'אג' ז"ל, צוערת בה"ד 1 שנרצחה בפיגוע דריסה בשכונת ארמון הנציב בירושלים לפני כשנתיים וחצי.

הלוייתה של שיר חג'אג'
סגן שיר חג'אג' ז"ל | צילום: חדשות 2

על פי כתב האישום, באמצע חודש ספטמבר הגיעו השלושה למשרדי האיחוד, וריססו בצבע אדום על דלת הכניסה כתובות נגד האיחוד האירופי ונגד גרמניה. בהמשך, הדביקו תמונות של ילדים שנרצחו בפיגועים, שלפי דעתם של הנאשמים בוצעו בעזרת כסף מהאיחוד.

בסיום, שפכו צבע אדום על הרצפה והתיזו ממנו גם על הקירות במקום. השלושה לא נענו לדרישות המאבטח במקום להפסיק את מעשיהם וגרמו נזק ב-1,500 שקלים למבנה.

שפי פז לאחר הגשת כתב האישום: "כתב האישום היה צפוי בדיוק כמו הגינויים. האיחוד האירופי לחץ על השר, השר לחץ על המשטרה, ומתברר שלמדינה אין שום בעיה להעמיד לדין את מי שנלחמים למענה רק כדי לרצות את אלה שמממנים בכספם את רוצחי הילדים שלנו ואת מחרבי הקהילות שלנו".

"כשקראנו לאיחוד האירופי לסלק את הידיים שלו מישראל ולהפסיק להתערב לנו בחיים, ביקשנו לצאת סוף סוף מהגולה, אבל מתברר שידי הפריץ עדיין בוחשות גם כאן, במדינה הריבונית לכאורה. אז שיהיה. אני גאה בפעולת המחאה שביצענו, ואני גאה לעמוד למשפט. כי מי שישפוט אותנו בסופו של דבר זו לא מערכת החוק, שמזמן אינה שוויונית, נוקטת אכיפה בררנית ואינה מגינה על חיינו, אלא הציבור. ועליו אני סומכת".

עו"ד איתמר ברקאי המייצג את פז ואברהמי מסר: "נדמה שמשטרת ישראל שמה לה למטרה לרדוף את האזרחים הנורמטיביים שחייהם וחיי משפחותיהם הפכו למרמס, זאת תוך רמיסת זכותם למחאה לגיטימית ותוך עריכת אכיפה בררנית ומפלה כנגדם. לצערי, במקום להשקיע משאביה באכיפת החוק ושמירה על ביטחון האזרחים, מעדיפה המשטרה לגרור דווקא את האזרחים הנורמטיביים, מלח הארץ, לבית משפט עם כתב אישום שערורייתי. אנו נלמד את כתב האישום וחומרי החקירה ונגיב בהתאם".