בדרך לחופשי: הפרקליטות הודיעה הבוקר (שלישי) שלא תערער על ההחלטה לשחרר את עופר מקסימוב. המשמעות: האיש בן ה-53 שהביא לקריסת הבנק למסחר ייצא עוד היום מהכלא לאחר שריצה 17 שנות מאסר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשבוע שעבר אישרה ועדת השחרורים של הנהלת בתי המשפט את בקשתו של מקסימוב לקצוב את מאסרו. הוא הורשע בגניבה של מאות מיליוני שקלים מכספי הבנק למסחר יחד עם אחותו אתי אלון ומרצה עונש מאסר של 18 שנים מאז שנת 2003.

בהחלטת ועדת השחרורים נכתב: "הוועדה סבורה כי האסיר הוכיח שהוא ראוי בעת הזו לשחרור מוקדם על תנאי, וכי מסוכנותו לשלום הציבור פחתה באורח המאפשר את שחרורו המוקדם".

משתחררת אחרי כמעט 15 שנים (צילום: חדשות 2)
אלון בשחרורה מהכלא ב-2016 | צילום: חדשות 2

מקסימוב הגיש בשנה שעברה בקשה דומה לוועדת השחרורים - אך זו דחתה אז את בקשתו בנימוק שלא עבר טיפול בגמילה מהימורים. כשנה לפני כן הגיש מקסימוב בקשה לחנינה מנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין. מאז כניסתו לכלא הוא עלה לוועדת השחרורים ארבע פעמים - ונדחתה בקשתו כל פעם, עד עכשיו.

אתי אלון, אחותו של מקסימוב שהורשעה גם היא בפרשה, שוחררה באוגוסט 2016 לאחר שריצתה 14 וחצי שנות מאסר. היא נאסרה לאחר שגנבה מהבנק המחאות של לקוחות שהועברו אליו, ואחיה פדה אותם בשוק האפור מה שהביא לקריסת הבנק.

עו"ד רינת פרידמן, פרקליטתו של מקסימוב (צילום: חדשות)
פרקליטתו של מקסימוב, עו"ד פרידמן רינת | צילום: חדשות

חצי שנה לאחר שחרורה של אתי אלון, עלתה גם האפשרות לקצר את עונשו של אחיה, עופר מקסימוב, אלא שאז שנקבע כי עונשו לא יקוצר והוא נשאר בין כותלי הכלא.

אלון הורשעה ב-2002, לאחר שגנבה 250 מיליון שקלים מלקוחות הבנק למסחר. היא החלה לעבוד בבנק כפקידה ובהמשך קודמה לתפקיד סגנית מנהלת מחלקת השקעות בבנק.