דיון סוער בפרשת דריסת רוכבי האופניים: בית המשפט השלום בפתח תקווה שחרר היום (חמישי) למעצר בית את יונתן פדידה, החשוד בהמתת שני רוכבי האופניים בשרון, זאת על אף טענת המשטרה כי לחשוד יותר מאזרחות אחת וכי קיים חשש שיימלט לחו"ל. השופט מתח ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה וטען כי אינה מבצעת את עבודה כראוי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתחילת הדיון שנערך היום בעניינו, התעלפה אמו של פדידה וצוותי מד"א הגיעו על מנת להעניק לה טיפול רפואי. זמן קצר לאחר מכן התחדש הדיון, והחוקר טען כי המשטרה חדרה למכשיר הטלפון הסלולרי של החשוד והתגלה כי הוא עסק הרבה בשיפורי המנוע של הרכב ואף השקיע בכך סכום גבוה מאוד של כסף.

החוקר המשיך וטען כי מדובר בחשוד "ברף הגבוה ביותר של המסוכנות". הוא הוסיף כי לפדידה יותר מאזרחות אחת ומספר דרכונים זרים , ובכך רמז כי קיים חשש שיימלט לחו"ל ועל כן יש להאריך את מעצרו. הוא לא רצה להגיד באילו דרכונים בדיוק מחזיק פדידה ואמר: "כאן זה לא המקום לפרט".

אמו של יונתן פדידה התעלפה באמצע הדיון  (צילום: ברהנו טגניה)
אמו של יונתן פדידה התעלפה באמצע הדיון | צילום: ברהנו טגניה

את הדיון בהארכת המעצר ניהל השופט ארז מלמד, שמתח ביקורת חריפה על התנהלות החוקרים וזעם על כך. "אני חוסך במילים", אמר השופט. "אני לא רוצה להגיד שנרדמתם או שאתם זורים חול בעיניי בית המשפט - אך לצערי אני אומר שבתיק הזה לא עשיתם את העבודה".

לאחר דבריו של מלמד הופסק הדיון בשנית, והשופט נתן למשטרה שעה בכדי להתייעץ עם הקצינים הבכירים. כבר בדיון הקודם שנערך ביום שלישי, השופט לא קיבל את בקשת החוקר להאריך את מעצרו של החשוד ב-6 ימים, ורמז שאם המשטרה לא תגיע עם התפתחות משמעותית בתיק – פדידה יישלח למעצר בית.

עו״ד עדי כרמלי
עו"ד עדי כרמלי: "מרגיש זלזול בהתנהלות החקירה"

סנגורו של יונתן פדידה, עו"ד עדי כרמלי, אמר בדיון: "הסכמתי לכל בקשות המשטרה וידעתי שבית המשפט מפקח על התנהלות החקירה הרגישה הזו. אבל אנו רואים שהמשטרה באמת לא עשתה את עבודתה כפי שמצופה ממנה, ואני מרגיש שיש זלזול בהתנהלות החקירה".

עו"ד כרמלי הציע לשלוח כבר היום את פדידה למעצר בית באשקלון, תחת פיקוח צמוד. "הוא עצור כבר 10 ימים. הסכמנו כל פעם לבקשות המשטרה ולא התנגדנו מתוך תקווה שהחקירה תתקדם. אנו רואים שהמשטרה תקועה וכי כבר מהיום הראשון לא הייתה אף התקדמות".

זירת התאונה בשרון (צילום: דוברות זק"א)
זירת התאונה בה נדרסו למוות יניב לוגסי ותומר ויינשטיין ז"ל | צילום: דוברות זק"א

פדידה חשוד שדרס למוות את רוכבי האופניים תומר ויינשטיין ויניב לוגסי ז"ל ב-16 בדצמבר, סמוך למחלף הדרים בכביש 5511 בשרון. בדיון שהתקיים בעניינו של פדידה בשבוע שעבר אמר השופט כי החשדות נגדו התחזקו. כמו כן חשפו נציגי המשטרה כי פדידה נהג כשרשיונו בפסילה, וכי על פי החשד מיד אחרי התאונה הוא השליך מרכבו שקית עם סמים.

החשדות העומדים נגדו הם המתה בקלות דעת, נהיגה בקלות ראש, נהיגה במהירות מופרזת שלא תואמת את תנאי הדרך ונהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים. אביו של פדידה נחקר גם כן בחשד לשיבוש הליכי חקירה, ושוחרר בתנאים מגבילים.