חקירת התאונה הקטלנית בכביש 443 - והקשיים: במשטרה עדיין מנסים להבין מדוע הנהג הפוגע, צעיר בן 18 ממזרח ירושלים, הגיע הלילה (בין שבת לראשון) לצומת במהירות כה גבוהה ופגע ברכבה של משפחת רימל - וגרם למותם של אם ותינוקת. בשעות אחר הצהריים הנהג התאושש ונמסר לו שהוא עצור - אך השאלות הקשות טרם נשאלו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתוצאה מהפגיעה אם המשפחה ציפי (בת 35 במותה) והתינוקת נעם רחל, בת כשלושה שבועות, נהרגו - ואב המשפחה אפרים והבן איתי נפצעו קשה. האם והתינוקת הובאו למנוחות היום ביישוב

בשלב זה אין לחוקרים תיעוד של התאונה - לא ממצלמות רמזור, ולא ממצלמות אבטחה. עובדה זו מסבכת את החקירה של התאונה הקשה. עוד לא נמצאו עדי ראייה לרגע התאונה. למשטרה גם לא ידועה בשלב זה המהירות שבה נסע הצעיר, ובתקופה הקרובה ייערכו בדיקות על מנת לנסות ולגלות פרטים נוספים. כמו כן עדיין לא ברור אם רכבה של משפחת רימל סטה מהנתיב בשניות שקדמו לתאונה הקשה.

ציפי רימל ובתה נועם רחל שנהרגו בתאונה בגבעת זאב
האם והתינוקת נהרגו, האב נפצע קשה | צילום: באדיבות המשפחה

במשטרה טוענים: התאונה אינה פיגוע

פרט נוסף, שמסבך עוד יותר את החקירה, הוא שככל הנראה לא ניתן יהיה לקבוע אם הנהג הפוגע היה תחת השפעת סמים או אלכוהול. הסיבה: הנהג, שנפצע גם הוא קשה בתאונה, קיבל משככי כאבים וסמי הרגעה כבר בזירת התאונה, ולכן אין אפשרות לבדוק באיזה מצב הגיע לבית החולים.

מהחקירה עולה כי הנהג הצעיר הגיע בסביבות חצות במהירות גבוהה מאוד לצומת, פגע במכונית שנסעה לפניו והתקרבה לצומת והאיטה – המכונית של בני משפחת רימל.  הנהג פגע בעוצמה במכונית, וכל יושביה נפגעו. 

החקירה הקשה צפוייה להתחיל בקרוב: חוקרי המשטרה ישאלו את הנהג מדוע הגיע לצומת במהירות כל כך גבוהה. מעצרו ככל הנראה יוארך, בהליך טכני, ללא נוכחותו כי אין אפשרות להביא אותו לבית המשפט בשל מצבו.

זירת התאונה בכביש 443
זירת התאונה, הלילה | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

באשר לטענות שצצו שלפיהן התאונה היא פיגוע, במשטרה אומרים שאין לזה היתכנות אלא אם הוא עצמו יגיד שהתכוון לפגוע ממניע לאומני. אם הוא לא יאמר זאת, אין היתכנות לקבוע זאת מכיוון שבשעת לילה, הוא לא היה יכול לראות מי יושבי המכוניות שלפניו – ערבים או יהודים. 

הנהג צפוי להיות מואשם, בתום החקירה, בסעיף כלשהו של המתה אבל זה ייקבע רק כשיהיו לחוקרי התנועה עוד ממצאים ובעיקר כשישמעו מה יש לו להגיד. ייתכן מאוד שגורל החקירה תלוי במה שהנהג הפוגע יגיד לחוקרים

מהמשטרה נמסר מוקדם יותר כי מיד עם התרחשות התאונה הגיעו למקום שוטרים ובוחני תאונות הדרכים של המשטרה שפתחו בחקירה לבירור הנסיבות תוך איסוף ראיות וממצאים, שהעלו עד כה את החשד כי התאונה התרחשה מרחק קצר לפני צומת גבעת זאב-מחנה עופר, מכיוון ירושלים לכיוון מודיעין, בזמן שהרכבים ככל הנראה עוד היו בנסיעה, וכתוצאה ממנה נפגעו 3 רכבים נוספים שעמדו בצומת. עוד עולה החשד, כי הרכב הפוגע נסע במהירות הגבוה מהמותר בקטע כביש זה אך בשל מצבו לא ניתן לחקור אותו.