כשנתיים לאחר הדקירה הקטלנית במעון לנוער, גזר הדין ניתן: ב-6 בפברואר 2018 נדקר למוות נער בן 17 בפנימייה לנוער בסיכון בדרום. מהחקירה עלה כי נער אחר בן 17 דקר אותו בגלל ויכוח על לחם שנזרק לפח - והדוקר נשלח השבוע ל-10 שנות מאסר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בית המשפט המחוזי לנוער בבאר שבע התיר היום (שלישי) לפרסום את גזר הדין נגד הנאשם, ששמו לא פורסם מכיוון שהיה קטין בזמן האירוע. הנער הורשע בהריגה ונגזר עליו גם פיצוי להורי המנוח בסך 50 אלף שקלים ומאסר על תנאי.

לפי הכרעת הדין, הדקירה אירעה "בעת שהו הנאשם והמנוח בני ה-17 בפנימייה לנוער בסיכון, התקוטטו ביניהם על רקע לחם שנזרק לפח. במהלך הקטטה, נטל הנאשם סכין, וחרף ניסיון הפרדה בין הניצים, דקר הנאשם את המנוח בצווארו, דקירה אחת שהובילה למותו".

הסכין ששימשה לדקירה (צילום: דוברות המשטרה)
הסכין שאיתה נדקר הנער למוות | צילום: דוברות המשטרה

עו"ד יעל לויה- פינק מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) הפנתה את בית המשפט בטיעוניה לעונש לפסיקה של בית המשפט העליון, שלפיה יש צורך במיגור תופעת "תת תרבות הסכין".

בית המשפט דחה את טענת הנאשם כי פעל מתוך הגנה עצמית וקיבל את עמדת הפרקליטות לפיה מדובר בהריגה, מכיוון שהתקיים "יסוד נפשי של אדישות". השופטת דינה כהן ציינה בפסק הדין: "חובת בית המשפט לתת ביטוי הולם לפגיעה המיותרת בחייו של נער צעיר בשל זוטי דברים. התנהגות זו של הסלמת אירוע, תוך שימוש בנשק קר, אינה מקובלת ויש להוקיעה בכל דרך".

קטטה בין 2 נערים הסתיימה במוות (צילום: דוברות המשטרה)
זירת הדקירה, פברואר 2018 | צילום: דוברות המשטרה

במשטרה חקרו במהירות את אירוע הדקירה - וכתב האישום נגד הנער הוגש עוד באותו חודש. "אירוע שהחל בוויכוח בין מספר נערים במקום, הפך בן רגע לזירת רצח בה שילם בחייו צעיר וכל זאת לעיניהם של חבריהם", מסרו אז במשטרה. במהלך חקירתו הודה הדוקר בחשדות המיוחסים לו, וכבר למחרת התקרית ביצע שחזור יחד עם החוקרים.