גניבה לעיני המצלמות: לפני כשבוע רכב צעיר מאזור המרכז על אופניו החשמליים לתוך חניון תת קרקעי ברחוב רבי פנחס ביפו, תוך שהוא מפר את תנאי מעצר הבית שבו שהה במסגרת תיק של עבירות סמים. הוא הסתובב בחניון שעה שלמה והספיק לפרוץ ל-4 רכבים, אחד מהם של שגריר אוסטרליה בישראל. כשניסה לצאת הוא כמעט ונדרס על ידי רכב שנכנס לחניון. בעקבות החקירה של שוטרי תחנת יפו במרחב יפתח, החשוד נתפס זמן קצר ונעצר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי כתב האישום שהוגש נגדו על ידי עו"ד שחר כץ מיחידת התביעות של משטרת תל אביב, הצעיר הגיע לחניון בליל ה-12 באוקטובר. הוא הסתובב בחניון כשעה, וסמוך לשעה 22:42 פרץ לרכב וולוו השייך לשגריר אוסטרליה בישראל, כריסטופר קנאן. הפורץ ניפץ את החלון הקדמי ואחד מהחלונות האחוריים ברכב של השגריר האוסטרלי. לאחר שקנאן שב לרכבו הוא הבחין ששני חלונות הרכב שבורים ומצא כתמי דם על המושב האחורי ועל החלון.

עוד קודם לכן פרץ הצעיר אל רכב מסוג "טויוטה" שממנו, על פי כתב האישום, גנב משקפי שמש מסוג "ריי באן" בשווי 1,500 שקל. לאחר שפרץ לרכבו של השגריר פרץ אל רכב "רנו", שממנו גנב תכשיטים מזהב, משקפי שמש ומפתחות לביתו של בעל הרכב. כשבעלת ה"רנו" שבה אל רכבה, גילתה לתדהמתה שחפציה האישיים ויקרי הערך נעלמו מתוך רכבה שנשאר נעול בחניון. לפי כתב האישום, סמוך ל-23:45 פרץ לרכב רביעי, "יונדאי", אך לא מצא ברכב זה דבר בעל ערך.

לאחר ארבעת הפריצות רכב הנאשם על אופניו החשמליים אל מחוץ לחניון התת-קרקעי - כאן חיכתה לו הפתעה. כפי שניתן לראות בתיעוד מצלמות האבטחה, כשניסה לחצות את מחסום הכניסה, שבדיוק הורם בעת מעבר של רכב, נמחץ הפורץ עם אופניו על ידי הרכב שחצה את המחסום. רק כאשר רכב ה"פורד" חצה את מחסום הכניסה לחניון, הצליח הפורץ לחלץ את עצמו, לשחרר את אופניו, ולצאת מהחניון.

מבקשת מעצרו של הנאשם עולה כי יש לו ארבע הרשעות קודמות בגין 21 תיקי חקירה על עבירות רכוש, פריצות למבני מגורים, גניבה ונזק לרכוש ועבירות אלימות. בבקשה נכתב כי מעל ראשו של הנאשם "מרחפים שלושה מאסרים מותנים ושלושה גזרי דין שונים", עוד נכתב כי הנאשם פרץ לרכבים כשהיה אמור להיות במעצר בית.