א' מירושלים בת ה-87 מאושפזת בבית החולים, אחרי שלטענתה נפלה כנראה קורבן למעשה מרמה. לפי מה שא' מתארת, היא חושדת כי נוצלה על ידי שתי נשים שהציגו את עצמן כעובדות של ביטוח לאומי, נכנסו לביתה וגנבו את רכושה. בנוסף א' ומשפחתה חושדים כי השתיים שמו לה חומר מטשטש בקפה שהכינו לה, כיוון שלאחר הביקור איבדה את הכרתה ואושפזה בבית החולים. בביקור שלישי של השתיים הן נתפסו בעקבות תושייתם של בתה וחתנה, שהובילו למעצרה של אחת מהן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לדברי שרי כהן, בתה של א', הכל התחיל בבוקר ערב חג סוכות האחרון: "אמא שלי לא ענתה לטלפונים במשך שעתיים ולא הבנו למה היא לא עונה". בשלב הזה החליטו בתה וחתנה, שמתגוררים באותו הבניין, לרדת לביתה ולבדוק מה מצבה. "מצאנו את אמא שלי על הרצפה, מעורפלת חושים, ונורא נבהלנו. הזמנו אמבולנס שהגיע תוך דקות ופינה אותה לבית החולים הדסה כשהיא בערפול חושים מוחלט", הוסיפה.

כהן סיפרה כי בבית החולים עשו לאימה סדרת בדיקות: "עשו לה צילומים והבינו שיש פגיעה בצלעות בצד ימין. הלחץ דם היה גבוה, וכל המערכות שלה חטפו זעזוע ממש גדול". בשלב הזה הרופאים שאלו אותם שוב ושוב מה הם נתנו לה בעקבות ממצאי הבדיקות, אך מלבד התרופות שהאם לוקחת, היא לא לקחה דבר. כהן שוחחה הבוקר עם ניב רסקין ב"חדשות הבוקר" על המקרה והתחושות הקשות.

"היא הגיעה אלי רועדת"

כשא' התעוררה היא הבינה שהיא בבית חולים אך לא ידעה מדוע. היא סיפרה לבנותיה ששהו איתה באותה העת כי הדבר האחרון שהיא זוכרת מאותו היום הוא ששתי נשים הגיעו אליה בסביבות השעה 12 בצהריים וטענו שהן מביטוח לאומי. "הן ראו שקשה לה ללכת אז אמרו שתביא להן קרם והן יעשו לה מסאז' ברגליים. אחת עשתה לה מסאז' ברגליים והשנייה 'ניקתה' את הבית". לאחר מכן, לפי מה שא' תיארה, אחת מהן הציעה לה שתכין לה משהו לשתות, וא' הסכימה ואכן שתתה את הקפה שהוכן לה. הדבר האחרון שא' זוכרת, לפני שאיבדה את הכרתה והתעוררה בבית החולים, הוא שהשתיים הלכו מביתה.

כעבור כמה ימים, בזמן שהתארגנה לחתונה של נכדה, א' שמה לב כי תכשיטיה היקרים שהיו איתה בתיק באופן קבוע נעלמו. "היא הגיעה אלי רועדת כולה ואמרה: 'אני לא מוצאת את התכשיטים שלי, אני לא מבינה לאן הם נעלמו'", סיפרה כהן, שהעידה כי לאימה נגנבו תכשיטי זהב ויהלומים יקרי ערך, שאת חלקם קיבלה מבעלה המנוח לפני שנים רבות ויש להם ערך סנטימנטלי רב עבורה.

לאחר אותו מקרה השתיים הגיעו שוב לביתה של א', שעדיין לא ידעה כי הן האחראיות למעשה. אחרי שהן הלכו מביתה א' שמה לב שבארנקה, בו היו 600 שקלים במזומן, נשארו רק 200 שקלים.

"הלחץ השפיע עליה; כאב לה הלב"

אחרי אותו מקרה הבינו השתיים כי כנראה מדובר באותן נשים שהגיעו אליה, ובעקבות החשדות הלכו למשטרה כדי להגיש תלונה. ביתה סיפרה כי במשטרה הראו לא' תמונות של חשודות, במטרה לזהות את אותן נשים, אך היא אמרה שהיא לא מזהה אף אחת מהן. היא הוסיפה כי השוטרים הורו לה לא להכניס לביתה את אותן נשים, ובמידה והן חוזרות - להזעיק משטרה. הלחץ וכאב הלב מאותם מקרים העיקו על א', שהתאשפזה מאז פעמיים בעקבות לחץ דם גבוה. "אני חושבת שכל הלחץ השפיע עליה, היא התביישה בזה שהיא פתחה להן את הדלת, כאב לה הלב שאלה תכשיטים של עשרות שנים שהלכו", סיפרה בצער ביתה.

משפחתה של א' קיוותה כי השתיים יחזרו שוב וכך באמת היה. אותן נשים חזרו וחיפשו את א', שבאותה העת הייתה מאושפזת בבית החולים, ובדרך נתקלו בחתנה של א' ושאלו אותו אם הוא מכיר אותה. חתנה של א', שזיהה את אותן נשים מהתיאור של חמתו, הוביל אותן לביתו בטענה שא' נמצאת שם. כשהגיעו לבית שנמצא באותו הבניין, ביתה של א' הבינה כי מדובר באותן נשים. שוב הן הציגו את עצמן כמי שהגיעו מביטוח לאומי ואף הציגו טפסים, מה שהוביל את הבת לצאת למרפסת כדי להזעיק משטרה בחשאי. אחת הנשים הבחינה כי משהו אינו כשורה ויצאה מביתם בטענה שהיא הולכת לקחת משהו מרכבה.

"לא מספיק שהן שברו לי את העצמות, הן שברו לי את הרוח"

בזמן שהחשודה השנייה נשארה בביתם הם ניסו לתשאל אותה עד שתגיע המשטרה. לפי מה שביתה של א' מספרת, היא שאלה את החשודה האם היא זו שעשתה מסאג' לאימה, ניקתה את ביתה ושתתה איתה קפה ולהכל החשודה ענתה בחיוב. בשלב מסוים החשודה שנשארה בבית ניסתה לברוח וביתה של א' ובעלה רצו אחריה בחדר המדרגות עד שהיא יצאה לרחוב, שם פגשה את המשטרה שהגיעה כדי לעצור אותה.

"לא מספיק שהן שברו לי את העצמות, הן שברו לי את הרוח, איך הם העזו לבוא אליי הביתה ולעשות את מה שהם עשו?", סיפרה ביתה של א' על מה שאימה אמרה לה, והוסיפה כי המקרה: "שבר אותה ממש". "המזל שלי הוא שמצאתי אותה אחרי כמה שעות, יש אנשים שמוצאים אותם אחרי יותר זמן, העבירו אותה עם חליפת טראומה לבית חולים, היא הייתה במצב לא טוב", סיפרה הבת. א' בינתיים רוצה להעביר מסר ולהזהיר אנשים במצבה: "שייזהרו ושלא יאמינו לכל אחד. אנשים צריכים לשמור על עצמם ולא לפתוח לכל אחד", אמרה א' שעוד פגועה וכועסת על מה שעברה.

משטרת ישראל מסרה כי החשודה שנעצרה נחקרה ותובא להארכת מעצרה בבית המשפט. עוד נמסר כי המשטרה חוקרת את העניין ביסודיות, החקירה מתקדמת, וככל שתתקדם היא תגיע לכל המעורבים.