"פיזרה סביבה אהבה": פורסם שמה של האישה שעל פי החשד נרצחה באירוע הרצח וניסיון ההתאבדות במושב מוצא אמש (חמישי): מיכל סלה ז"ל, מורה ועובדת סוציאלית בת 32. בעלה, החשוד ברצח, נפצע קשה כשניסה להתאבד ואין שינוי במצבו. בתם התינוקת, בת ה-8 חודשים, לא נפגעה בתקרית. "מיכל האמינה שחיוך אמתי יכול לשנות עולמות של אדם, היא הייתה הכל בשבילי", סיפרה אחותה נגה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

סלה ז"ל הייתה תושבת בית זית במקור, עבדה כעובדת סוציאלית במרכז הכלה חינוכי בירושלים. היא הבת הרביעית למשפחה בת שישה ילדים. את בעלה הכירה סלה במסגרת עבודתם עם נוער בסיכון בירושלים.

"לפני הרבה מאוד שנים מיכל אמרה לי שהיא יודעת מה התפקיד שלה בעולם - לשמח אנשים", סיפרה דניאלה סלה, אמה של מיכל. "שנים אחר כך היא בחרה במקצוע שדרכו תוכל לעזור לזולת להביא אור ושמחה לעולם". אביהוא, אחיה הצעיר של מיכל, אמר: "מיכל הייתה אדם רוחני ועמוק, מלאה באור ופיזרה סביבה אהבה. היא הייתה אחות תומכת ואוזן קשבת בעבורי, ועדיין אני לא מעכל את מה שקרה".

מיכל סלה, הנרצחת האירוע במוצא
"האמינה שחיוך יכול לשנות את עולמו של אדם"
מיכל סלה, נרצחת במוצא
עובדת סוציאלית, אם לתינוקת בת 8 חודשים. סלה ז"ל

לילי בן עמי, אחותה של מיכל, סיפרה גם היא: "אחותי האהובה הייתה טובת לב, מלאת נתינה, יצירתית, יפה מבחוץ ומבפנים. בכל שיחה עם כל אדם, קרוב או רחוק, היא מיד התגייסה לעזור מכל הלב ולתת מחכמתה ומעצותיה הטובות. אמש הלכתי איתה לסדנת נשים רוחנית במושב, בתומה היא ניגשה למנחה והציעה לה דרכים להגדיל את קהלי היעד שלה ולפתוח למשל סדנאות גם לגברים ולזוגות".

בבדיקה עלה: לא היו תלונות קודמות על אלימות במשפחה

"למיכלי היה לב זהב", הוסיפה ליאת סלה פריימן, אחות אחרת של מיכל. "הייתה לה יכולת יוצאת דופן להבין את הפנים של אנשים. היא תמיד בחרה בעבודות של נתינה ועזרה לאחר. היא עבדה עם פגועי נפש, נוער בסיכון, קשישים ועוד". האחות הצעירה נגה סיפרה: "בכל יום הולדת היא הייתה כותבת לי מכתב עם ציטוטים מעצימים. אחד המשפטים שהיא כתבה לי מלווה אותי כל חיי והוא 'המסע הזה טומן בתוכו אור צבע וטוב, רק קחי וחייכי'. מיכל האמינה שחיוך אמתי יכול לשנות עולמות של אדם. היא הייתה הכל בשבילי. נלקחה לי חתיכה מהנשמה שלעולם לא תחזור".

חשד לרצח וניסיון התאבדות במוצא (צילום: מד"א)
זירת האירוע במוצא, הערב | צילום: מד"א
חשד לרצח וניסיון התאבדות במוצא (צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90)
חשד לרצח וניסיון התאבדות במוצא | צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

הדיון בהארכת מעצרו של הבעל החשוד צפוי להתקיים היום. מכיוון שהוא עדיין בבית החולים, מורדם ומונשם, הדיון יתקיים בהיעדרו. הבעל מיוצג על ידי עורך הדין, עידן גמליאל, מהסנגוריה הציבורית.

מהמשטרה נמסר כי החקירה מתמקדת בשאלת המניע לרצח ולניסיון ההתאבדות. מפרטי החקירה עולה שאין תלונות קודמות של בני הזוג ואין מידע על מעשי אלימות קודמים בין השניים. לכן לא ברור מה עומד מאחורי המעשה האלים. המשטרה מיהרה להוציא צו איסור פרסום בנוגע לחקירה. 

אמש אותרה גופתה של מיכל בדירה במוצא שבכניסה לירושלים. בדירת השכנים, אותר בעלה, כבן 34, כשהוא פצוע קשה. עוד נמצאה בזירה בתם התינוקת של בני הזוג כשהיא בהכרה מלאה וללא סימני אלימות.