שובה מלכה, הצעירה מעפולה שנדקרה בפיגוע לפני כשנה וחצי בעת שהייתה בדרכה לבחינת הבגרות שלה, הגיעה הבוקר (חמישי) להעיד בבית משפט השלום בנצרת - וניצבה לראשונה פנים אל פנים מול המחבל שתקף אותה. בעדות שנתנה סיפרה מלכה לראשונה על רגעי הדקירה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הרגשתי כאב חזק בכתף, ראיתי מישהו עומד מולי עם סכין והתחלתי לרוץ", שחזרה מלכה, שהייתה בת 18 בזמן האירוע. "רצתי על הצומת לכיוון קפה ארומה, דיברתי עם אנשים שלא כל כך הבינו".

אלדין שינאוי המחבל מג'נין שמואשם בניסיון רצח שובה  (צילום: החדשות 12)
אלדין שינאוי, המחבל המואשם בניסיון רצח | צילום: החדשות 12

עוד סיפרה מלכה בבית המשפט על ההשלכות הקשות של פציעתה: "במשך ימים הייתי מטושטשת. סבלתי מהמון כאבים, עברתי ניתוח בריאה ולקח לי כמה חודשים להחלים. לא יכולתי לעבוד או לתפקד, הרגשתי חולשה, קשה לצאת לפעילות מאומצת, היו קשיים ללמוד".

ביקש לנקום על מות חבריו, שלף סכין - ודקר באכזריות

מלכה נדקרה ב-11 ביוני 2018, וכשבועיים לאחר מכן הגישה פרקליטות מחוז צפון כתב אישום נגד המחבל, אלדין שינאוי מג'נין. הוא הואשם בעבירות של ניסיון לרצח בנסיבות טרור, הכנה לרצח בנסיבות טרור, החזקת סכין וריבוי מקרים של שהייה בלתי חוקית בישראל.

מכתב האישום עולה כי המניע לביצוע הפיגוע היה הריגתם של חבריו, מחמוד ונור סבאענה, במהלך פיגוע דקירה שביצעו נגד חיילים במחסום חווארה בסמוך לשכם. מאז מותם של חבריו, נטען בכתב האישום, חש שינאוי שנאה כלפי יהודים וכלפי יהודים דתיים בפרט.

עוד מתואר בכתב האישום כי בתחילת מרס נכנס הנאשם לישראל תוך שימוש בהיתר חד-יומי למטרות תיירות, ביחד עם קבוצת מטיילים פלסטינים שטיילה בחיפה ובטבריה. כשהגיע לעיר עזב הנאשם את הקבוצה ונסע באוטובוס לאכסאל. מאז ועד יום מעצרו שהה שינאוי בישראל שלא כדין ועבד בעבודות מזדמנות.

כמו כן, נטען כי החלטות של שינאוי לבצע פיגוע דקירה התגבשה במהלך שהותו בישראל. לצורך מימוש תכניתו הצטייד הנאשם בשתי סכינים, נסע לעפולה וחיפש מטרה מתאימה לביצוע הפיגוע. בהגיעו לעיר, ירד הנאשם בתחנת האוטובוס בצומת הרחובות יהושע חנקין והבנים, שם מצא את שובה מלכה.

לפי כתב האישום, הנאשם הבחין כי הנערה בעלת חזות יהודית דתית, והחליט לדקור אותה. בשלב זה התנפל הנאשם על הנערה ודקר אותה פעמים רבות באכזריות. לאחר שסבר כי גרם למותה של הנערה, נמלט מהמקום.