כבר למעלה משנה וחצי חוקרת המחלקה לחקירות שוטרים תלונה שהגישה בת זוגו של א', מפקד ביחידת בילוש במשטרת ירושלים, ולפיה הוא תקף אותה, איים על חייה באקדח שלוף ואפילו חטף אותה. אלא שלפני כמה שבועות העביר פרקליטו של השוטר החשוד, עו"ד אסף דוק, לחוקרים הקלטה שבה מודה המתלוננת: מדובר בסיפור בדייה מתוך רצון לנקום בו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהקלטה נשמעת המתלוננת מדברת עם חברו של אביו של השוטר ומספרת לו מה גרם לה להגיש את התלונה נגד בן זוגה. "ביום ההולדת שלו הכנתי לו עוגה, ואז היה לנו ויכוח באותו היום בערב, הוא רצה להיפרד ממני וכשאני שמעתי את זה... אתה יודע, התעצבנתי ובאתי אליו וניסיתי לנשק אותו בכוח והוא הזיז אותי. ניסיתי להחזיר אותו אליי בכל דרך, אז פשוט באתי, עליתי עליו וניסיתי לנשק אותו בכוח. הוא כתוצאה מזה פשוט הזיז אותי וזהו. קמתי בבוקר יום למחרת והייתה לי שריטה בעין, אני לא זוכרת, לא בטוחה אם זה ממנו או ממני אבל יש לי ציפורניים והציפורניים שלי די חדות".

"פשוט לא הסכמתי לקבל את זה", ממשיכה ומספרת המתלוננת במהלך אותה השיחה. "אמרתי 'טוב, הבן אדם נפרד ממני? אני אנקום בו. למה? כי ככה, כי הוא רצה להיפרד ממני והוא לא ייפרד ממני'. אז הלכתי, דיברתי עם אחד הקצינים וידעתי מראש שברגע שאני אלך לאחד הקצינים ואמציא לו סיפורים בדויים - הוא יהיה מחויב, על פי חוק, ללכת ולדווח על זה במח"ש".

"המצאתי כל מיני סיפורים, וזה הסיפור הכי בדוי שיש, שא' הרים עליי ידיים ושהוא שלף עליי אקדח וכיוון אותו אליי ללב", אומרת המתלוננת בהמשך ההקלטה. "ידעתי שזה ירחיק אותו מהעבודה וידעתי שזה יגרום לו לבעיות בתפקיד והכול, כולם אמרו לי שזה לא נורמלי ושאני משוגעת ושאני חולת נפש ושאני צריכה טיפול. וכן, אני יודעת".

בעקבות התלונה, הורחק השוטר למשך 15 ימים אלא שבינתיים - המתלוננת חזרה בה מתלונתה. "ממח"ש באו אליי הביתה, הם קראו לי לבוא אליהם, הלכתי, הגשתי תלונה, הרחיקו את א' מירושלים. ישבתי בבית וחשבתי 'מה, מה עשיתי לבן אדם? אשכרה הרחיקו אותו מהעבודה, הוא היה במעצר בית, הוא 30 יום היה מורחק ממני, מה קורה, מה הטמטום הזה?'', היא מסבירה תוך כדי השיחה. 

בהמשך ההקלטה אף חושפת המתלוננת כי מניע נוסף שהביא אותה להגיש את תלונת השווא הייתה אמה, שהתנגדה בתוקף לקשר הזוגי בינה לבן השוטר בשל היותו ערבי. "אמא שלי כששמעה על הקשר שלי ושל א', היא לא הסכימה לו בשום תוקף, בשום דרך ובשום צורה והיא אמרה לי גם חד משמעית: 'אני אעשה הכול כדי להפריד ביניכם. אני לא מוכנה שהבת שלי תצא עם ערבי'. אמא שלי מאוד גזענית. זה לא נגמר רק בזה, היא איחלה לאחיות שלו סרטן ברחם, היא איחלה לו שיקבל סרטן, היא איחלה לו תאונת דרכים וכל דבר אפשרי שאפשר לאחל לאדם שהוא רע. למה? כי היא שונאת אותו בגלל שהוא ערבי".

לא פעם קורבנות עבירות אלימות מבקשות לבטל את תלונתן מטעמים שונים. כעת, בודקים במחלקה לחקירות שוטרים את ההקלטה על מנת לנסות ולברר האם אכן יש כאן תלונת שווא או שהופעלו על המתלוננת לחצים כדי שתחזור בה מתלונתה.

לדברי פרקליטו של השוטר החשוד, עורך הדין אסף דוק, "התלונה הזאת הוגשה בשל מניעים גזענייים, הדבר הזה הוכח על ידי ראיות שהגשנו למח"ש ומה שעמד במרכזה זה הפחד שלה שלא לעשות כדברה של משפחתה".