"העונש קל מאוד, לא יגרום לו להבין שמעשיו פסולים": לאחר שבית משפט השלום בתל אביב גזר אתמול (שני) עונש קל יחסית של 15 חודשי מאסר בפועל בלבד על שמעון יהודה חיות, "נוכל הטינדר" מבני ברק שהונה נשים בישראל ובחו"ל, שתיים מהקורבנות מדברות ומגיבות לעונש. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ססיליה שרודר פילהוי ופרנילה שייהולם מנורווגיה, שתיים מהצעירות שהונה חיות, אמרו בשיחה עם חדשות 12: "הוא אדם חולה מאוד, הוא לא אדם רגיל. הוא פסיכופת, סוציופת ברמות הגבוהות ביותר".

"הוא קיבל עונש קל מאוד ביחס לדברים שהוא עשה במשך זמן רב כל כך ואנחנו לא חושבות שעונש מאסר יגרום לו להבין כי הוא לא מבין שהמעשים שלו פסולים", הוסיפו. "אנחנו צריכות להיות מוגנות מפני אנשים מסוגו".  

בנוסף לעונש המאסר שהוטל עליו, חיות צפוי לשלם גם פיצוי של 150 אלף שקלים לקורבנות ועוד 20 אלף שקל קנס לקופת המדינה. במידה ויקבל קיצור של שליש מעונשו, הוא צפוי להשתחרר כבר בעוד כחודשיים מהכלא.

הונה עשרות נשים בישראל ובעולם וגנב מהן מאות אלפי שקלים

חיות, בן 30, בנו של יוחנן חיות, רבה של חברת התעופה "אל על", נאשם כי לפני כשמונה שנים עבד כגנן ואיש משק בווילה של מיליונר בהרצליה פיתוח גנב פנקס צ'קים ורכש באמצעות המחאות בכרבע מיליון שקל מכונית פורשה כשהוא מזייף את חתימת המיליונר. כעבור כמה חודשים מכר את המכונית בסכום של 160 אלף שקל.

בשלב מאוחר יותר, חיות עבד כבייביסיטר לילד בן ארבע במרכז הארץ. הוא גנב צ'קים מהוריו, זייף חתימה של בעליו ורכש לעצמו מכונית בסכום של 75 אלף שקל. כאשר נודע לחיות שהורי הילד גילו שגנב, הוא עזב את בנם בגן השעשועים וברח. הוא נמלט מאוחר יותר לקפריסין שם למד קורס טיסה אזרחית. 

כעבור חודש חזר לארץ, נעצר והוגש נגדו כתב אישום לבית משפט השלום בתל אביב. הוא שוחרר בערבות אבל ברח מהארץ בדרכון מזויף של תושב ירושלים במעבר אלנבי לירדן ומשם לאוקראינה. שם גם על פי החשד ביצע מספר עקיצות לרב הלל כהן שאירח אותו בביתו ודאג לו לבקשת אביו יוחנן. 

שמעון יהודה חיות, נוכל הטינדר, בבית המשפט
שמעון יהודה חיות, נוכל הטינדר, בבית המשפט

בהמשך חיות שינה את שמו לסיימון לבייב והציג עצמו כאיש עסקים. הוא הונה נשים בפינלנד, נעצר ונשפט לשנה וחצי מאסר בפועל. בתום ריצוי עונשו גורש לישראל ולאחר מכן בהחלטה תמוהה לגמרי שוחרר בערבות וניסה לעקוץ אנשי עסקים יהודים בארץ ובעולם. בכמה מקרים הצליח ואז נמלט מישראל שוב למערב אירופה.

כמה נשים התלוננו שלבייב אותם הכירו בטינדר הונה אותם על פי החשד במאות אלפי יורו וחגג על חשבונם כאשר הציג עצמו כאיש עסקים עשיר ממשפחת לבייב. בנוסף הוא נהג להגיע לפגישות איתן עם מטוס פרטי כדי להרשים אותן.

הן הגישו נגדו תלונות באנגליה, שוודיה ונורווגיה, אבל הוא נמלט לגרמניה בחודש. ביולי השנה נעצר ביוון וישראל ביקשה להסגירו אליה. כעבור שלושה חודשים הוסגר לישראל וכעת נגזר דינו. התלונות החדשות נגדו ונגד אביו נחקרות ביחידת ההונאה של משטרת מחוז תל אביב.