ההסתבכות של נוחי דנקנר בכלא - פרטים חדשים: אתמול (שלישי) הותר לפרסום כי מתנהלת חקירה נגד איש העסקים, בפרשה שנחשפה במהדורה המרכזית של חדשות 12. זוהי גם הסיבה שבגללה דנקנר הועבר מכלא מעשיהו לבית המעצר ניצן - והסיבה לכך שבית הנשיא מעכב את הטיפול בבקשת החנינה. הפרסום הותר בעקבות בקשה של "ואלה!". החקירה נמצאת בשלביה האחרונים והחלטה צפויה להתקבל בימים הקרובים, ההערכה: התיק נגד דנקנר ייסגר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לקראת סיום החקירה והעברת התיק לפרקליטות, ההערכה היא שממצאי החקירה יובילו בסופו של דבר לסגירת התיק נגד דנקנר. נכון לעכשיו, יש קושי לבסס את החשד שנחקר, יש קושי לבסס עבירה פלילית בראיות מוצקות, ובמצב גבולי כזה הפרקליטות לא תגיש כתבי אישום.

במשטרה יש רצון להגיע לחקר האמת, ובמקביל מאמץ מיוחד של כל הגורמים הנוגעים בדבר שלא לפגוע בכל הדמויות והנפשות שמעורבות בסיפור הזה.

לפי החלטת בית המשפט היום, ניתן לפרסם כי דנקנר נחקר בפרשה. בגלל החקירה, נשיא המדינה ראובן ריבלין החליט לעכב את טיפולו בבקשת החנינה שהעביר איש העסקים. בסוף השבוע אמר דנקנר למקורביו: "אני מרגיש כמו בחלום רע, לא מאמין שעושים לי את זה".

בשבוע שעבר פרסמנו כי המשטרה ביקשה לעכב את הטיפול בחנינה בעקבות ההתפתחות החדשה - והנשיא ריבלין נעתר לבקשה. הפרסום הותר בעקבות עתירה שהוגשה על ידי אתר "וואלה!": בית משפט השלום בראשון לציון צמצם את צו איסור הפרסום. 

עם זאת, החשד נגד דנקנר לא הותר לפרסום – וכך גם שמות המעורבים הנוספים בפרשה ויתר פרטי החקירה. בית המשפט המליץ לצדדים לאפשר את פרסום עצם קיומה של החקירה. "לאחר ששמענו את המלצת בית המשפט, הגענו להסכמה לפיה צו איסור הפרסום יצומצם", השיבו.

יומן כלא: החיים של דנקנר במאסר (צילום: החדשות)
דנקנר ביציאה לחופשה מהכלא, ארכיון | צילום: החדשות

דנקנר, מי שהחזיק בקונצרן איי די בי עד לפני שנים אחדות, הורשע בעבירות של חוק ניירות ערך והלבנת הון ונידון לשלוש שנות מאסר. הוא נכנס לכלא באוקטובר 2018 והתחיל לרצות את עונש המאסר בכלא מעשיהו, אך לאחרונה הועבר במפתיע מאגף 10, שבו הוחזק גם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, לכלא ניצן ברמלה.

הטייקון מוחזק כעת באגף מיוחד כשסוהר צמוד אליו ומשגיח עליו כל הזמן. כמו כן, גורמים נוספים בכלא ובהם עובדות סוציאליות ומפקדים ברמות השונות עושים כולם מאמץ מיוחד לסייע לו במה שמוגדרת כ"תקופה רגישה" עבורו. עיתוי ההתפתחות הוא קריטי לדנקנר, מפני שריבלין אמור היה להחליט בימים הקרובים אם להיעתר לבקשת החנינה שהעביר דנקנר, בעיקר בשל מצב בריאותו, או להשאירו בכלא עד תום התקופה שנגזרה עליו.

בקשתו של דנקנר לחנינה הוגשה בחודש פברואר האחרון לנשיא המדינה. בבקשה שהוגשה גם לשרת המשפטים לשעבר איילת שקד סיפר דנקנר כי מצבו הבריאותי מידרדר וציין את תרומתו למדינה. "חרב עליי עולמי", הוא כתב.

"נדגיש ונבהיר חד משמעית: דנקנר קיבל ומקבל את שורת הדין, מתחרט ומכיר בטעויותיו", נכתב בבקשת החנינה. "מצבו הבריאותי המידרדר והמורכב של מר דנקנר, כמו גם מצבם הרפואי של הוריו הקשישים, נושאים אשר לא הוצגו בפני בתי המשפט שהכריעו וממילא לא נשקלו על ידם".