בצל הביקורת על ריבוי מקרי הפשיעה האלימה בחברה הערבית, משטרת ישראל הודיעה הערב (שבת) כי היא פותחת מחר במבצע במסגרתו אזרחים יוכלו למסור נשק - תוך קבלת חסינות מהעמדה לדין. 

לפירוט נקודות המסירה ברחבי הארץ - לחצו כאן

במבצע המשותף למשטרה ולמשרד לביטחון הפנים, שייצא לדרך ביוזמתו של השר גלעד ארדן, שני הגופים בלמעלה מ-80 רשויות מקומיות בחברה הערבית במבצע למסירת כלי נשק ואמצעי לחימה בלתי חוקיים. המבצע, צפוי להימשך כשבועיים והוא חלק מהתכנית לחיזוק הביטחון ביישובי החברה הערבית ומדובר בצעד נוסף במאבק לצמצום האלימות במגזר הערבי. 

"אני מקווה שתחושת החירום תוביל הפעם רבים למסור את נשקם הלא חוקי ולסייע להפוך את הרחוב הערבי לבטוח יותר", מסר ארדן. "רק באמצעות שיתוף פעולה עם הציבור הערבי והתגייסות מנהיגותו למאבק באלימות ובשינוי הנורמות, נוכל לחזק את הביטחון ולהציל חיים רבים". 

מתמהמה. השר ארדן
צילום: פלאש 90, חדשות

מהמשטרה נמסר כי במסגרת המבצע ניתן יהיה למסור נשק ואמצעי לחימה לא חוקיים בכ-50 נקודות מסירה, בין התאריכים 28/11/19-17/11/19 (מלבד שישי ושבת) בין השעות 10:00-18:00. מוסרי הנשק ואמצעי הלחימה לא יצטרכו להזדהות ולא יינקטו כנגדם הליכים פליליים בגין עבירה של החזקה ו/או נשיאת נשק לא חוקי. 

"במבצע הקודם שיזמתי, המגזר הערבי לא שיתף פעולה לצערי", סיכם השר. "אני מקווה שתחושת החירום כיום בעקבות מספר הנפגעים הרב, תוביל אזרחים המחזיקים בנשק לא חוקי למסור  את נשקם ולסייע  להפוך את הרחוב הערבי לבטוח יותר. המשרד לביטחון הפנים ומשטרת ישראל משקיעים משאבים אדירים ופורסים כוחות באופן חסר תקדים על מנת לאכוף את החוק, להילחם בפשיעה בחברה הערבית ולהשפיע על שינוי נורמות באופן שיביא להצלת חיים רבים".

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות