לאחר שביממה האחרונה דווח כי דובריו של רה"מ נתניהו, עופר גולן ויונתן אוריך, נלקחו לחקירה באזהרה בחשד להטרדת עד המדינה בתיק 4000 שלמה פילבר, שני בכירים נוספים בצוות הדוברות של הליכוד מסרו גם הם גירסה. מנהל קמפיין הליכוד, ישראל איינהורן, נחקר היום (שני) באזהרה בחשד למעורבות בפרשה ומכשירו הנייד הוחרם. גם מנהל מערך הניו מדיה בליכוד, טופז לוק, העיד בפרשה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לוק מסר גדות פתוחה אך בניגוד לעמיתיו לא נחקר באזהרה. מכשיר הטלפון שלו לא הוחרם בתום העדות.

באשר לשני הבכירים האחרים במטה הבחירות של הליכוד, אוריך נחקר אתמול באזהרה וגולן נחקר כבר ביום חמישי. החוקרים נטלו משלושה מתוך ארבעת הבכירים מקמפיין הליכוד את הטלפונים הניידים שלהם והכניסו אותם לתוך מעטפות סגורות לצורכי בדיקה.

בהודעה מיוחדת שפרסמו מוקדם יותר הפרקליטות והמשטרה נכתב שהליך החיפוש בטלפונים הניידים נחוץ מאוד לחקירה. יחד עם זאת, גורמי אכיפת החוק הבהירו שההליך יתנהל בפינצטה - כלומר, תועבר בקשה לבית המשפט לחפש מידע נקודתי. בבקשה תועלה הצעה שאחד השופטים שיבחרו הוא זה שיאתר את החומר המדובר.

כנימוק להסברת ההליך יוצא הדופן, הן הפתיחה בחקירה והן החרמת הטלפונית, אומרים בפרקליטות ובמשטרה שרשויות אכיפת החוק רואות בחומרה רבה כל ניסיון להלך אימים על עדים או להטרידם בכל דרך.