כתב אישום חמור בגין גרימת מוות ברשלנות הוגש אתמול (שני) על ידי עו"ד אביב בר אור מפרקליטות מחוז תל אביב נגד נהגת רכב פרטי שביצעה פנייה אסורה שמאלה בניגוד להוראת התמרורים במקום - וגרמה לתאונה שבה נהרג רוכב אופנוע. הפרקליטות ביקשה לשלול את רישיונה עד לתום ההליכים בעניינה, בין היתר כי הורשעה בשתי עבירות תעבורה בעבר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התאונה אירעה ב-17 בספטמבר בצומת הרחובות ראול ולנברג ומשמר הירדן שבתל אביב. הכביש במקום בנוי כך שיש שני נתיבים המורים על נסיעה בכיוון ישר, ומימין להם נתיב לפנייה שמאלה המופרד באי תנועה בנוי. הנהגת החליטה לבצע פנייה שמאלה מנתיב לנסיעה ישר בלבד, בניגוד לתמרורים האוסרים על פנייה כזו וכן הסימון שעל הכביש.

משפנתה שמאלה, חסמה הנאשמת את נתיב הכביש הנגדי בו נסע באותה העת רוכב האופנוע, בן 59, כשאור הרמזור בכיוון נסיעתו היה ירוק. כתוצאה מכך, התנגש המנוח בעוצמה עם חזית האופנוע בצדו הימני-אחורי של רכב הנאשמת.

תאונת דרכים קטלנית בתל אביב (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
זירת התאונה בתל אביב | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

ניידת מד"א אשר הוזעקה אל זירת התאונה פינתה את המנוח, כשהוא במצב קשה, אל חדר המיון בבית החולים איכילוב. שם אובחן כי הוא סובל מנזק רב מערכתי, הכולל חבלות קשות בבית החזה ושברים בגפיו ובאגן. בבוקר שלמחרת, נפטר רוכב האופנוע מפצעיו.

בכתב האישום צוין כי הנאשמת "נהגה ברכב בקלות ראש, ברשלנות חמורה ובחוסר תשומת לב לחיי אדם". בנוסף, נכתב כי היא "לא שמה לב אל המתרחש בכביש, התעלמה מתמרורי הדרך, לא האטה את נסיעה ולא הבחינה כלל במנוח שהגיע אל הצומת".

הפרקליטות הגישה בקשה לפסול את רישיון הנהיגה של הנאשמת עד לתום ההליכים בעניינה. בבקשה צוין כי לחובתה של הנהגת שתי הרשעות תעבורה בעבירות נהיגה בחוסר זהירות ועצירה המפריעה לתנועה.