המאבק בין ועד העובדים לבכירי נציבות הכבאות מחריף: בכיר בנציבות מאיים להגיש תביעת לשון הרע נגד יו"ר ועד העובדים, אבי אנקורי, לאחר שלטענתו השמיץ אותו בקרב עובדי הנציבות כחלק ממאבקו בנציב הכבאות דדי שמחי. במכתב התראה ששלח אתמול (ראשון) הבכיר, סגן מפקד מחוז דרום בנציבות, תת-טפסר ציון שנקור, הוא מתייחס למכתב שפרסם יו"ר הוועד לכלל עובדי מערך הכבאות, ובו תיאר אותו כמי ש"נמצא בכבאות בערך כשעתיים" והאשים אותו כ"אחראי על אחת הפציעות הקשות של קצין כבאות מוערך ביותר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במכתב, שנשא את הכותרת "מלחמת נציב הכבאות בעובדי/ות מערך הכיבוי בישראל", תיאר אנקורי את שנקור כ"עושה דברו" של נציב הכבאות שמחי וכ"ראשון להודיע לעובדים" בדבר ביטול היציאה לספורטיאדה שתוכננה להם. עוד מייחס המכתב לנציב הכבאות התנהגות ומעשים שאינם הולמים כלפי עובדיו, ומציג אותו כגורם לגירעון התקציבי ולגל ההתפטרויות שלכאורה קיים ברשות.

תת טפסר ציון שנקור מראשי משלחת כבאות והצלה לישראל  (צילום: תיעוד מבצעי כב"ה)
תת טפסר ציון שנקור, מראשי משלחת הסיוע לאמזונס, לוחץ את ידו של נשיא ברזיל בולסונארו | צילום: תיעוד מבצעי כב"ה

במכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים ששלחו פרקליטיו של שנקור ליור הוועד הם כתבו: "הצגת את מרשנו בצורה החמורה ביותר במישור הערכי והפיקודי כלפי כלל עובדי הכבאות – הן כמי שביצע פגיעה פיזית לכאורה בעצמו בקצין כבאות וכמו כן שלאור חומרת הנסיבות הנושא לכאורה מושתק על ידי גורמים מסוימים... אתה כותב את הדברים כמי שמגלה 'סוד כמוס' לקורא שפרטיו המוכמנים ידועים רק לך ולמתי מעט, שהרי הדבר מוסתר ומושתק".

עוד כתבו פרקליטיו של הבכיר בנציבות ליו"ר הוועד: "כתבת כי מרשנו 'נמצא בכבאות בערך כשעתיים' ובכך הנך מגלה כלפיו יחס משפיל ומבזה, שאף עשוי לפגוע במשרתו. התבטאות זו בעלת חומרה יתירה בשל הרקע המקצועי העשיר של מרשנו והתפקיד הבכיר אותו הוא ממלא בהצלחה 'יותר משעתיים' ושאליו נבחר לאחר הליך חוקי וכדין".

הכבאי שאוהב אש (צילום: עובדה)
נציב הכבאות דדי שמחי ויו"ר ועד העובדים אבי אנקורי | צילום: עובדה

המאבק הממושך בין היו"ר אנקורי להנהלת הכבאות תועד בתוכנית "עובדה", אז הוצג יו"ר הוועד כמי שמבצע פרובוקציות, משבית את עבודת הכבאות ומונע התייעלות של הנציבות כחלק ממאבקו בנציב דדי שמחי. נגד אנקורי כבר הוגשה לאחרונה תביעה, זאת לאחר שלכאורה השמיץ בכירה בנציבות הכבאות והפיץ עליה מידע כוזב.

תגובת יו"ר ועד הכבאים אבי אנקורי: "מגיעים לארגון לא מעט אנשים מבחוץ, וקורות תאונות, ואני מאמין שגם הסממ"ז מאוד מאוכזב ממה שקרה. ראש המשלחת שיצא לאתיופיה היה אותו קצין, ואחד הכבאים שלו חזר עם פציעות קשות מאוד והסבירות היא שהוא לא יחזור להיות כבאי מבצעי. ואף אחד לא חוקר, ולא אומר שקרתה טעות, על זה שכבאי נפצע בפעילות".

עוד מסר אנקורי: "לא הייתה שום כוונה ללשון הרע. אני מוציא אינספור מכתבים, רק מי שבאמת במעטפת של הנציב הם אלה שתובעים אותי. אני רואה שפשוט יורים עליי את כל החיצים. בתור אחד שהוא שומר הסף של העובדים אני אמשיך לשמור עליהם, וכמובן שלא הייתה שום כוונה לפגוע בו. אין פה הוצאת דיבה, אין פה לשון הרע, להפך - אני רק רוצה שיבדקו את המקרים האלה. אני אמשיך לעמוד איתן מול הנהלת המערך רק בשביל לשמור על העובדים של כבאות".