תפנית דרמטית במשפט דריסתו למוות של ילד בן 11: בחודש יולי האחרון מת מפצעיו בנימין ביגלאייזן בן ה-11, שנדרס חודשיים וחצי לפני כן בירושלים. המשטרה חשדה אז כי נתנאל סנדרוסי הוא הנהג הפוגע, אך כפי שפורסם הערב (שני) לראשונה בחדשות 12 - כתב האישום יתוקן/ הפרקליטות תבקש לקבוע כי חברו של סנדרוסי, מאור גמליאל, הוא שנהג ברכב - ותבקש חודשי מאסר ספורים עבורם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי הסדר הטיעון שגובש עם השניים, הם ירצו 15 חודשי מאסר (גמליאל) ו-7 חודשים (סנדרוסי). הפרקליטות טענה בכתב האישום שסנדרוסי נהג וגמליאל היה איתו באוטו. מחר תבקש הפרקליטות להציג את ההסדר וגם לתקן את כתב האישום באופן שייקבע שגמליאל נהג וסנדרוסי ישב לידו.

ביגלאייזן נפגע מרכב בשכונת רמות בירושלים ב-21 באפריל: הוא נדרס לעיני אחיו ושכב במשך חודשיים וחצי עד שנקבע מותו. במשך חמישה ימים חיפשה המשטרה אחר סנדרוסי ואף פרסמה את תמונתו - עד שהסגיר את עצמו.

הרכב שהיה מעורב בתאונת הפגע וברח (צילום: חדשות)
הרכב שהיה מעורב בתאונה | צילום: חדשות

בסוף חודש אפריל פורסמה בחדשות 12 גרסתו של סנדרוסי: "לא נהגתי ברכב, שכרתי את הרכב באותו יום ממישהו שמשכיר כלי רכב לפי שעה ואחרי שסיימתי להשתמש בו, השארתי אותו במקום המוסכם ביני לבינו", טען. "זה קרה שעות לפני התאונה". עוד לפני מות הילד אמר סנדרוסי בן ה-24 לחוקרים: "אני לא זה שנהגתי ופגעתי בילד".

לשאלת החוקרים מדוע הוא התחבא ולא הגיע למסור עדות הוא השיב: "אני תלמיד ישיבה, אין לי טלפון חכם ואין לי טלוויזיה. ברגע שאנשים התחילו להגיד לי 'המשטרה מחפשת אותך, ראינו את התמונה שלך בעיתון', ישר באתי אליכם".

כתב האישום שהוגש בחודש יוני כלל שלושה סעיפים: הפקרה אחרי פגיעה נגד סנדורסי, וחובת נוסע להתקשר לגופי ההצלה ונהיגה במהירות מעל המותר נגד גמליאל.