אמרגנה המיתולוגי של הזמרת זהבה בן אלי (אליאס) בנאי הוא האדם המבוגר שנפצע אתמול (שני) בשעות הצהריים בקטטה ברחוב לוינסקי בדרום תל אביב. הוא הובהל לבית החולים במצב בינוני עם פצעי דקירה ומצבו יוצב. התוקף, כבן 27, נעצר על ידי המשטרה ופונה במצב קל לבית החולים וולפסון עם חבלה בראשו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בנאי הפצוע מוקף בשעות האחרונות בילדיו שהוזעקו לבית החולים. לבני משפחתו סיפר: "הדוקר עקב אחריי דקות ארוכות והתביית על השרשרת שלי, שרשרת גורמט עתיקה שמלווה אותי שנים ארוכות. הדוקר עקב אחריי, עלה אחריי על האוטובוס שבו נסעתי וככל הנראה היה שיכור. בירידה אל תחנת האוטובוס, הוא התחיל להתווכח ולהתעמת איתי ומפה לשם הוציא סכין ייחודית והחל לדקור אותי". בנו אוהד סיפר הערב לחדשות 12: "אבא במצב יציב. הוא נחבל בקטטה ויישאר הלילה להשגחה בבית החולים. הוא מתקשר אתנו, וצריך לנוח ולהתחזק".

מוקדם יותר היום הופצו ברשתות החברתיות סרטונים ופרטים אודות המקרה, והועלתה הטענה שמדובר באירוע דקירה במהלכו נדקר על ידי מסתנן אריתריאי. עם זאת, במשטרה שללו את המידע וטענו שמדובר בקטטה בין שני מקומיים. תיעוד הקטטה הגיע גם לידינו, אך בחרנו שלא לפרסמו בשל התמונות הקשות.

בתו של בנאי, שנמצאת בביתה לאחר לידה, גילתה לתדהמתה שאביה הוא האדם המבוגר שנפצע בקטטה לאחר שקיבלה באחת מקבוצות הוואטסאפ את הסרטונים בהם הוא נראה שותת דם. לא עבר זמן רב וברשתות החברתיות החלו להתפרסם הודעות זדוניות לפיהן אביה נרצח באירוע - הודעות שהתבררו כשקריות.

"לאן הגענו? מפחדים לחזור מיום עבודה"

אושרית, חמתו של בנאי, תיארה את המקרה בפוסט בפייסבוק ופנתה לציבור שיישא לתפילה לרפואתו של בנאי: "לעולם לא חשבתי שאכתוב פוסט כזה, לאן הגענו? לפחד לחזור מיום עבודה בבית שלי! לפני כמה שעות תוקף ניסה לשדוד את חמי שבתמימותו, אדם שלעולם לפגע בזבוב, המתין לאוטובוס לאחר עוד יום עבודה כשעל צווארו הייתה שרשרת זהב".

אז, לטענת חמתו של בנאי, החלה קטטה בין הצדדים: "התוקף שלף סכין יפני והחל לדקור אותו. חמי איבד את הכוחות שלו ורק כשהוא נפל לרצפה באו חבורה של צעירים והתערבו. אבל שלא יהיה לכם ספק, הסיפור הזה לא פתח אף מהדורת חדשות כי זה עוד יום ברחובות תל אביב... ומי שעדיין לא הבין איך החצר האחורית של בתינו נראית - תצפו בסרטון".

בשיחה עם החדשות 12 הוסיפה אושרית: "אלי צריך להגיד אחרי האירוע הקשה הזה ברכת הגומל. מבחינתנו זה פיגוע לכל דבר, אלי יכול היה להירצח היום". לדבריה של אושרית, עדת ראייה שהייתה בזירה הצילה את חייו של בנאי כשהעניקה לו חוסם עורקים.

בשעות הצהריים התקבל במד"א דיווח על גבר שהותקף ברחוב לוינסקי בתל אביב. חובשים ופרמדיקים שהגיעו לזירת האירוע העניקו לפצוע, גבר בן 73, טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים איכילוב במצב בינוני עם פצעי דקירה בגופו. התוקף, כבן 27, נעצר על ידי המשטרה ופונה במצב קל לבית החולים וולפסון עם חבלה בראשו.

פרמדיק מד"א שי סימור סיפר: "כשהגענו למקום ראינו את הגבר המבוגר בהכרה כשהוא סובל ממספר פצעי דקירה מדממים בגופו. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל חבישות ועצירת דימומים, ופינינו אותו במצב יציב לבית החולים. בסמוך למקום חברנו לצוות משטרתי שעצר את התוקף, גבר כבן 27, שפונה במצב יציב לבית החולים וולפסון כשהוא סובל מחבלת ראש".