יותר משבוע לאחר היום שבו לפי החשד נרצחה מיכל סלה ז"ל ברמת מוצא על ידי בעלה אלירן מלול, משפחתה של מיכל עדיין מחפשת כל פרט מידע שיוכל לעזור בפענוח המקרה. מלול עדיין מסרב לספק גירסה לאירועים ולילי בן עמי, אחותה של מיכל, פרסמה הערב (שבת) קריאה לציבור ובקשה לעזרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"'קול דמי אחיך זועקים אלי מן האדמה' - במילים אלה נפתח מכתב עדות שהגיע לידיי ואותו העברתי ברעד למשטרה", כתבה בן עמי בפייסבוק. "אם הכרת את אלירן או מיכל ויש לך מידע, או אם נחשפת למידע - כצד שלישי - משמיעה או ברשת, אם באפשרותך לסייע לפענח את הפאזל - פנו למשטרה. עכשיו".

 

 

בן עמי הוסיפה וביקשה לפנות למשטרה עם כל שביב מידע, "גם אם שמעת משהו מחברה של חברה. גם אם נראה לך שזה פרט שולי ולא חשוב שקשור ליום הרצח".

עוד הוסיפה האחות: "אם יש משהו שלמדנו מהסיפור של מיכלי הוא - לא לפחד לא לשתוק. מעגל השתיקה והפחד מדשנים את שרשי הרוע". במקביל, המשפחה ממשיכה לאסוף זיכרונות, תמונות, סרטונים וכל תיעוד נוסף של מיכל באמצעות כתובת המייל Remember.michal.sela@gmail.com.

מיכל סלה
מיכל סלה ז"ל

"מיכל השאירה אחריה רבבות זיכרונות מרגשים בלבבות, במגירה ישנה, בהרדיסק, על קנווס או באלבום", הוסיפה. "אנו משפחתה וחברותיה של מיכל - נוצרים כל זיכרון וכל עקבה בשקיקה. בהתחייבות להראות הכול לתינוקת. נגדל אותה מוקפת באהבה, בחכמה, באושר ובטוב הלב של מיכל".

אתמול פרסם כתבנו משה נוסבאום כי חקירת המניע לרצח המחריד של מיכל סלה ז"ל מעלה שככל הנראה הוא בוצע לאחר שאמרה לבעלה אלירן שהיא לא מאושרת יותר בחיי הנישואים שלהם – כך עולה מכמה ראיות שישנן בידי המשטרה.

הראיות שבידי החוקרים מעלות שבעת האחרונה מיכל אמרה בכמה הזדמנויות שהיא לא כל כך מאושרת בחיי הנישואין שלה לבעלה אלירן מלול. להערכת החוקרים, ייתכן שביום הרצח היא השמיעה דברים ברוח זו באוזניו – וההערכה היא שזה מה שהוביל אותו לרצח האכזרי בדקירות סכין מרובות, בהן גם דקירות בראש.

אלירן מלול הרוצח של מיכל סלה ז
אלירן מלול. מסרב לענות לחוקרים

בינתיים, מלול ממשיך לא לשתף פעולה עם חוקריו ומנסה עד כמה שאפשר להקשות עליהם. הוא סירב להישלח לאבחון פסיכיאטרי, מה שעיכב את העברתו מבית החולים לבית המעצר. עקב כך, הורה בית המשפט להעבירו לבית המעצר, שם האחריות על שלומו מוטלת על שב"ס. לאבחון שלו תהיה משמעות בסופו של יום כשעורכי דינו יטענו שהוא לא כשיר לדין.

 השכנה סיפרה: "הוא אמר - אני ואשתי ניסינו להתאבד"

על פי החשד, מלול, בן 34 מרמת מוצא, דקר למוות את אשתו מיכל ואז ניסה להתאבד. לאחר שנפצע קשה, העביר את בתם בת 8 החודשים לשכנים ואיבד את הכרתו. השכנה שקיבלה את התינוקת שיחזרה בשבוע שעבר את המקרה. "הוא דפק בדלת ואמר 'אני ואשתי ניסינו להתאבד, קחי את הילדה'", סיפרה.

"בערך בשעה 6 וחצי שמעתי דפיקות בדלת, פתחתי את הדלת וראיתי גבר עטוף בשמיכה או סדין, מחזיק תינוקת ויושב על הרצפה ליד הדלת ונשען על הקיר. הוא אמר 'אני צריך עזרה, תביאי כוס מים וקחי את הילדה'"

"הבאתי לו מים ולקחתי את הילדה ושאלתי מה קרה. הוא ענה: 'אני ואשתי ניסינו להתאבד'. שאלתי איפה אתה גר, והוא אמר שפה למעלה. נכנסתי עם הילדה והתקשרתי למשטרה, עניתי לשאלות והמשטרה כבר יצרה קשר עם מד"א. הגיעו בערך 15 אנשים והשתלטו על העניין, ואני טיפלתי בילדה".