הבוקר התקיים בבית הדין לעבודה בירושלים דיון בעניין תביעתה של שירה רבן נגד שרה נתניהו. אלא שבניגוד לדרישת בית המשפט החליטה אשת ראש הממשלה לא להגיע ולמסור עדות. השופט גינה את היעדרותה, ושעות ספורות לאחר שהסתיים הדיון נמסרה הודעה מטעם נתניהו המסבירה כי פרקליטה הנחה אותה שלא להתייצב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הגב' נתניהו מכבדת את בית המשפט", נמסר בהועדה מטעמה של אשת ראש הממשלה. "בשיחות שקיימה אתמול בלילה והיום בבוקר עם פרקליטה, עו"ד יוסי כהן, נאמר לה במפורש שהיא לא צריכה להגיע לדיון שהתקיים היום, ושעליה להתייצב רק לדיון הבא".

הבוקר, שעה קלה לפני המועד שבו נדרשה אשת ראש הממשלה להתייצב בבית הדין לעבודה בירושלים, שלח פרקליטה בקשה לאפשר לה שלא להגיע לדיון. למרות שהשופט קבע הכי ההסבר לבקשה "לא מניח את הדעת", בסופו של דבר נתניהו אכן לא התייצבה, ובית הדין דרש ממנה להגיע לדיון הבא שיתקיים בעניין. 

עורך דין יוסי כהן
עו"ד יוסי כהן (ארכיון) | צילום: עופר חן

במכתב ששלח עו"ד כהן הוא תקף את התנהלות התובעת שירה רבן, שלטענתו פעלה שלא בתום לב בבקשתה להוסיף מסמכים נוספים לתצהיר. על כן, טען עו"ד כהן כי יש לזמן עדים אחרים, לפני זימונה של אשת ראש הממשלה למתן עדות.

בית הדין לעבודה בירושלים דחה את בקשת הדחייה שהגיש צוות ההגנה של נתניהו, וקבע כי הדיונים בתביעתה של רבן - ובמסגרתם גם עדותה של נתניהו - יתקיימו כמתוכנן. השופט אף הבהיר שאם שרה נתניהו לא תגיע למסור את עדותה, התצהיר שהגישה עתיד להתבטל. 

שרה נתניהו
שרה נתניהו (ארכיון) | צילום: החדשות

בפתיחת הדיון תקף עו"ד כהן את המתלוננת, שירה רבן, וטען: "היא תעמוד ותעיד כאן איך 10 שנים היא מחפשת תחבולות נגד רה"מ‎. היא עשתה מעשה חמור מאוד ותצטרך להסביר". בהמשך הגן עורך הדין על ההחלטה של אשת ראש הממשלה שלא להגיע לדיון: "אני מתנצל על גברת נתניהו. אנחנו זימנו לעדות שלושה עדים ואדוני הקציב 4 שעות לכל העדים. הערכתי היא שלא נספיק לחקור את כל העדים".

השופט התייחס גם הוא להחלטה של נתניהו שלא להגיע לדיון. "אכן יש להצטער על כך שלא התייצבו העדים ובפרט נתבעת מס' 1 (שרה נתניהו - מ.צ) שהיא בעלת דין. ההסבר שניתן אינו מניח את הדעת, עניין זה יובא בחשבון בעניין ההוצאות על הדיון וההחלטה תינתן מאוחר יותר".

מעון רה
מעון ראש הממשלה בירושלים | צילום: חדשות 2

רבן סיימה לתת את עדותה ביוני השנה, אז הגישה את תצהירה לבית המשפט. "לא קל עבורי לתבוע את הגב' נתניהו או מי ממשרד ראש הממשלה וזאת בשל אמונתי ודתי והמגבלות המוטלות עלי כחלק מהעדה החרדית בירושלים", כתבה אז רבן. בתצהיר מפורט עימות פיזי בין השתיים, אשר לדברי רבן גרם להפסקת עבודתה.

רבן תיארה בתצהיר את העבודה במעון ראש הממשלה, תחת נתניהו, כך: "סביבת העבודה הפוגענית והבלתי נתפסת שהייתה לי כללה בין היתר: צעקות רמות, השפלות - 'את גוש של כלום'; 'את לא שייכת למשפחת נתניהו'; 'לו הייתי יודעת שאת כזאת נמוכה לא הייתי מקבלת אותך לעבודה' ועוד הטחות אשמה לא מבוססות ואף איומים מילוליים ופיזיים".

רבן אף טענה כי שרה נתניהו הנהיגה "נוהל קנסות" - והודיעה לה כי תידרש לשלם על נזקים: כמו כן לא הורשתה, כך לטענתה, ללכת לשירותים בקומה השנייה, לאכול, לשתות או לנוח. לטענתה, חרפות ועלבונות היו "עניין שבשגרה בקומה השנייה במעון ראש הממשלה". רבן אף תיארה את ניסיון התקיפה לכאורה מצד רעיית רה"מ.