פרשת מין חמורה במגזר החרדי: אמש (שבת) הותר לפרסום על ידי בית משפט המחוזי בירושלים כי הוגש כתב אישום נגד גורם טיפולי מהמגזר החרדי בגין עבירות מין שביצע במטופליו. הוא נעצר כבר לפני מספר חודשים, וכעת הוארך מעצרו עד לתום ההליכים בעניינו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

רחלי רושגולד סמנכ"לית ארגון JCW מסרה: "פעלנו לילות כימים על מנת להביא את הפרשה לפתחם של גורמי אכיפת החוק. גם כשנראה היה שהמצב אבוד, לא ויתרנו לרגע והמשכנו במאמצים לשבור את קשר השתיקה".

רושגולד הוסיפה: "לשמחתנו, לאחר עבודה מאומצת, הצליחה המשטרה להביא להגשת כתב אישום יוצא דופן בחומרתו ועל כך תודתנו. אנו בטוחים כי בית המשפט יעשה את המיטב, ינקוט ביד קשה ויוציא את הצדק לאור". ממשטרת ירושלים נמסר: אלמלא התלונה של רחלי רושגולד - יש חשש שהגורם הטיפולי היה ממשיך במעשיו.

עו"ד יהודה פריד, עו"ד טל גבאי
עו"ד יהודה פריד ועו"ד טל גבאי

עו"ד יהודה פריד ועו״ד טל גבאי המייצגים את הגורם הטיפולי מסרו: "אנחנו מנועים מלהתייחס בשלב זה לפרטי הפרשה. אנו בטוחים כי אם וכאשר נוכל, נצליח להעמיד את הדברים באורח שונה לחלוטין". 

פרשה נוספת בה מייצגים עורכי הדין פריד וגבאי היא פרשת מלכה לייפר, מנהלת לשעבר בבית ספר חרדי במלבורן שבאוסטרליה המואשמת ב-74 סעיפי אונס ותקיפה מינית של תלמידותיה. לפני כחודשיים קבע בית המשפט העליון כי היא תישאר במעצר עד להחלטה בעניין הסגרתה לאוסטרליה.

בכך, הפכה שופטת העליון ענת ברון את החלטת בית המשפט המחוזי לשחרר את לייפר למעצר בית. השופטת ברון נימקה את החלטתה: "עצם הספק בדבר מהימנותה של המשיבה בכל הנוגע למצבה הנפשי מקים חשש כי מדובר בניסיון מצידה לברוח מאימת הדין ולשבש מהלכי משפט".

מלכה לייפר (צילום: AP Mahmoud Illean)
מלכה לייפר מובאת לדיון בעניינה, ארכיון | צילום: AP Mahmoud Illean

השופטת מתחה ביקורת חריפה על התמשכות הליכי ההסגרה של לייפר לאוסטרליה: "טרם סיום יצוין כי לא נעלמה מעיני התמשכות ההליכים בעתירת ההסגרה. הליכים אלו מתנהלים זה למעלה מחמש שנים ומן הראוי כי פאנל המומחים ימונה ללא דיחוי, וכי לאחר קבלת מסקנות פאנל המומחים ישנסו כל הצדדים מותניים ויביאו לידי סיום את ההכרעה בעתירת ההסגרה בתוך זמן סביר".