איומי החוקרים על ניר חפץ – פרטים חדשים: עדותו של ניר חפץ, מי שהיה אחד מהקרובים ביותר לראש הממשלה נתניהו, נחשבת למרכזית מאוד בתיק 4000, אך כעת עולה חשד שהיא נגבתה באמצעים פסולים. אחרי שאמש (שני) חשפנו את "בעיות הזיכרון" ושינויי הגרסאות בעדותו, הערב במהדורה המרכזית פורסמו פרטים נוספים על החקירה ועל הלחצים הכבדים שהופעלו על חפץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני יכול להגיד לך שכל פינה שניסית להסתיר ולהחביא במהלך חייך אנחנו הפכנו את הפינה הזאת וגילינו את מה אתה החבאת", אמרו החוקרים לחפץ. "ולכל אותם מסתורים, ודברים חבויים, אנחנו נגיש לך אותם וכל סרט או דבר אפשרי שאתה מריץ לך פה בראש יהיה פה בחדר הזה".

איומי החוקרים על ניר חפץ (עיבוד: החדשות12)
איומי החוקרים על ניר חפץ | עיבוד: החדשות12

איומי החוקרים על ניר חפץ (עיבוד: החדשות12)
איומי החוקרים על ניר חפץ | עיבוד: החדשות12

חוקרי המשטרה הפעילו על חפץ גם לחצים כלכליים ואיימו עליו שיפגעו לו בנכסים: "זה כסף. אנחנו יודעים להתעסק בכסף. אנחנו יודעים לקחת אותך ולרוקן אותך מנכסיך".

החוקרים המשיכו בלחצים הקיצוניים ורמזו כי החלטותיו בנוגע האם לחתום על הסכם עד המדינה עלולים להשפיע גם על משפחתו. ""אני לא צוחק איתך ניר, ואני לא מרמה אותך", אמר החוקר "תזכור מה שאמרתי לך בשיחה שלנו. אלה דברים שעלולים להשפיע לא רק עליך".

היועץ המשפטי לממשלה הגיב היום לפרסום על האיומים לכאורה שהפנו החוקרים כלפי חפץ ואמר שהנושא ייבדק ובמידה ונמצאו פגמים בחקירה הם יטופלו. גם במערכת הפוליטית הגיבו ובליכוד קראו ליועץ המשפטי לממשלה לסגור את תיקי נתניהו.

במערכת אכיפת החוק מודים שחוקר המשטרה שגה כששאל את חפץ שאלות שאסור היה לו לשאול. על גביית העדות הנוספת שאותה לא ניתן לפרסם, אומרים במשטרה כי מדובר בתרגיל חקירה לגיטימי וכי היועץ המשפטי לממשלה לא ידע עליה. גורמים במשרד המשפטים מבהירים שעדותו של חפץ אמינה בשל הקלטות והמסמכים שהעביר לחוקרים

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לפרסומים אתמול והיום: "משטרת ישראל מנהלת חקירות באופן מקצועי, יסודי ובהתאם לחוק, לא כל שכן כשמדובר בחקירות רגישות הקשורות באישי ציבור. כפי שאמרנו פעמים רבות בעבר, אנו שבים ומדגישים, תיק החקירה המדובר נוהל על ידי צוות חוקרים בכיר, בפיקוח מלא של ר' להב 433 ור' אח"מ. אין בכוונתנו להתייחס לחלקי המידע המפורסמים בתקשורת באופן היוצר עיוות מוחלט של המציאות, אולם נציין כי כלל פעולות החקירה נבחנות מראש לאור תבחינים משפטיים מחמירים של גורמי המקצוע במשטרה. למעלה מן הצורך נציין כי זימון עדים ונחקרים מבוצע רק לצורכי חקירה, והכל בהתאם לחוק ולהנחיות המשפטיות. כל טענה אחרת בהקשר זה הרי שהיא שגויה מיסודה".