אלירן מלול, החשוד ברצח אשתו מיכל סלה ז"ל, הובא היום (שלישי) בפעם הראשונה לבית המשפט בירושלים לקראת דיון בהארכת מעצרו. אלא שזמן קצר לאחר הגעתו מלול, ככל הנראה, פצע את עצמו מחדש והתחיל לדמם - ובעקבות כך החליטו הצדדים שהוא לא ישתתף בדיון כפי שתוכנן. מעצרו הוארך ב-3 ימים נוספים, עד ליום חמישי הקרוב. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

סניגורו של מלול ביקש לאפשר למלול, שעצור כבר 27 ימים, לא להתייצב לדיון הבא ביום חמישי "נוכח מצבו הבריאותי". נציג המשטרה ציין כי דוח הנתיחה לגופה "הגיע באופן חלקי" ומאז תחילת החקירה בוצעו 100 פעולות חקירה: "רק פעולה אחת הייתה לבקשת התקשורת". כשנשאל נציג המשטרה אם מיכל סלה ז"ל הייתה תחת השפעת חומר כלשהו, השיב: "בדיקות הדם התקבלו רק בצורה חלקית".

עו"ד מיכאל עירוני, שמייצג את אלירן מלול, מסר: "הסכמנו שקיים חשד סביר. הדרישה לחשד סביר היא מינימלית. כל מי שנכח היום בדיון יכול היה להתרשם מכיוון החקירה שלנו. עם התקדמות החקירה נוכל למסור גרסה של מרשי. במהלך הדיון שאלתי אם הממצאים התקבלו, אני מפנה את תשומת לבם של החוקרים לדברים שבעיניי צריך לבדוק".

אלירן מלול החשוד ברצח אשתו מיכל סלה ז
מלול בבית המשפט בירושלים | צילום: החדשות 12

עוד הוסיף הפרקליט: "כידוע בתיקים מסוג זה, הבדיקה היא מאוד מקיפה גם בנוגע לחומרים מסוכנים. אנחנו שואלים שאלות - אני לא רוצה להתייחס לחשוד, שמעתם על מצבו הבריאותי ולכן הוא גם לא הופיע בפני בית המשפט".

מלול עדיין לא משתף פעולה עם חוקרי המשטרה, ואף לא סיפק לעורך דינו גרסה משלו לאירוע. גם הדיונים הקודמים בהארכת מעצרו בבית המשפט התקיימו בהיעדרו.

בשבוע שעבר פורסמה במהדורה המרכזית שיחה עם מי שהייתה מאורסת בעבר למלול ובהמשך ניתקה עמו את הקשר במפתיע. לדבריה, איש מהמשטרה לא פנה אליה בשביל לגבות עדות. 

מיכל סלה
מיכל סלה ז"ל

"אני יודעת מה עשיתי ולמה עשיתי ואני באמת לא רוצה להרחיב על זה", ענתה בת הזוג לשעבר של מלול כשנשאלה מדוע עזבה אותו. "אתה חייב להבין שזה מקומות שנורא קשה לפתוח אותם". עם זאת, היא הצהירה כי "אם יש משהו שאני אוכל לעזור ולסייע למשטרה הם מוזמנים לפנות אליי ואני אשתף פעולה, אבל באמת שגם זה יהיה לי מאוד קשה לעשות. אני אעשה את זה כי זה סוג של חובה שאני חושבת שצריך לעשות".

כשנשאלה האם הייתה אלימות במערכת היחסים ביניהם, ענתה: "זה עניין של הגדרה אבל אני באמת מעדיפה לא להיכנס למקומות האלה. תשמע, אני חושבת שזה (הרצח, מ"נ) מזעזע כל אישה, ועל אחת כמה וכמה שאני הכרתי אותו, מזעזע זו מילה עדינה".

החוקרים מעריכים כי מלול התנהג באלימות כלפי אשתו המנוחה עוד לפני הרצח, ושהיו מקרי אלימות קודמים שלו כלפיה. כעדות למצוקתה, בתקופה שקדמה לרצח החלה מיכל ז"ל לשתף חברים ועמיתים במקרים השונים של האלימות שחוותה מצדו של הבעל אלירן.

עוד עולה מהחקירה שמלול נהג באלימות גם כלפי נשים אחרות שקיים עמן קשרים רומנטיים עוד לפני שנישא למיכל. אותן נשים מיהרו לנתק את הקשר איתו מחשש לשלומן.