כך פעלה רשת הזנות - וכך בוצעה הסחיטה האלימה: הבוקר (שלישי) פורסם כי 15 חשודים נעצרו בחשד שהביאו נשים מקולומביה לישראל למטרות זנות וניהלו רשת סרסרות. כחלק מהפרשה התברר כי אחד מחברי הרשת נחטף במטרה להוציא מהם כספים: כעת מתברר כי עבריין מוכר שמקורב לארגון פשע חשוד בחטיפה ובסחיטה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי החשד, נתפסה רשת שלמה של אנשים שפעלו במשך כמה שנים לדרדור נשים מחו"ל לזנות והלבינו על פי החשד מיליוני שקלים. המבצע פעל בצורה חלקה עד שעבריין מוכר בן 36 מג'לג'וליה, שמקורב לארגון פשיעה, החליט שהוא רוצה גם נתח מהחבילה.

העבריין איים: ארצח את הנהג

אותו עבריין שמע על האופרציה שמתנהלת ומגלגלת הרבה מאוד כסף: הוא יצר קשר עם ראש הרשת והודיע לו שמעתה והלאה הוא מחוייב להפריש לו נתח מהרווחים. מי שעמד בראש הרשת לא הסכים - והעבריין חטף את אחד הנהגים ואיים שירצח אותו כהצהרת כוונות.

לאחר החטיפה, הבינו ברשת להברחת הנשים שהעבריין מתכוון ברצינות למה שהוא אומר ושהוא אכן מסוכן - ולכן הכניסו אותו כשותף. כעת, לאחר המעצר, העבריין חשוד גם במעורבות בפרשה. מהמשטרה נמסר כי לפי החשד, החוטפים סחטו מאות אלפי שקלים מראש רשת הסחר בנשים תוך איומים ואלימות כלפיו וכלפי אנשיו. 

ברשות המיסים חושדים שהולבנו מיליוני שקלים במסגרת הרשת ושנתח הפעילות שלה היה אפילו גדול יותר. כמו כן, הוחרמו עשרה רכבים ששימשו את הרשת.‎ האיש שעמד בראש רשת הזנות הוא תושב גבעתיים בן 41, שבעבר כבר ריצה זמן מאסר על סרסרות בנשים. גם אשתו מעורבת ברשת. 

מהחקירה עולה כי ראש הרשת בנה רשת מסועפת של אנשים שכל מטרתם היא ניהול אופרציית זנות בישראל: היה לו איש כספים, אדם נוסף שהביא את הנשים מזנות בקולומביה, אדם שאחראי על מחלקת הפרסום שהקים אתר שבו מכרו את הנשים - ואפילו נהגים שלקחו את הנשים מנקודה א' לבית הלקוח או את הלקוח למקום שבו שהו נערות הליווי. כמו כן, לרשת היה סוחר סמים ששהה איתם כדי לספק סמים לנשים וללקוחות.

החשודים נעצרו הלילה כאשר החקירה הסמויה הפכה לגלויה. "על פי החשד, החשודים פעלו באופן שיטתי ומתוחכם , תוך ניצול ופגיעה בקורבנות", נכתב בהודעת המשטרה. 

החשד: "ייבאו" נשים מאוקראינה וגיאורגיה (צילום: החדשות)
"הקורבנות הועברו למקום בטוח" | צילום: החדשות

במשטרה הדגישו כי מדובר בחקירה משולבת של יחידה מרכזית, שעברה הלילה לשלב הגלוי והתקיימה בשילוב זרועות עם רשות המיסים: עם המעבר לחקירה גלויה, כוחות משטרה משולבים יצאו לאיתור המעורבים ולמעצר החשודים. "כלל הקורבנות הועברו למקום בטוח, שבו תוענק להם הגנה", נמסר. היום יובאו החשודים לבית משפט השלום בת"א לדיון בעניינם.

עו"ד ניצן כהנא, מנהלת המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות, מסרה בתגובה למעצר: "קיבלנו הבוקר עדות נוספת לחזרתה במלא העוצמה תופעת של הסחר בנשים לישראל. אנו מברכות את המשטרה על פועלם, אך מבקשות להזכיר שרק טיפול מעמיק בתופעה יביא לסיומה. תכנית ממשלתית למאבק בסחר בבני אדם אושרה כבר בינואר, אך טרם תוקצבה על ידי ועדת המנכ"לים לנושא ולכן לא מופעלת. קרבנות הסחר בנשים, כפי שנחשף גם הלילה, עוברות בישראל מסכת התעללות קשה. על מדינת ישראל להפעיל את כל האמצעים העומדים לרשותה כדי למנוע את התופעה האיומה הזו". 

מתגובת עו״ד קניג וכהן המייצגים את אחד החשודים, נמסר בתגובה: "מרשנו נעצר לפני שעות ספורות, לדבריו אין לו כל קשר לסחר בנשים ובכוונתו לשתף פעולה באופן. מלא בחקירתו. בנוסף, נבקש מבית המשפט לשחררו לאלתר".